Dlaczego warto?
To szkolenie jest dla Ciebie jeżeli:
- Jesteś osobą wdrażającą technikę ICP-OES do badań laboratoryjnych
- Zajmujesz się tą techniką
- Pragniesz poszerzania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności analitycznych w tej dziedzinie
Po ukończeniu szkolenia będziesz wiedział:
- Jakie są sposoby eliminowania interferencji występujących w technice ICP-OES oraz pojawiających się błędów, dzięki czemu zdobędziesz umiejętności samodzielnego rozwiązywania problem związanych z analizą metodą ICP-OES.
- Zrozumiesz wpływ: parametrów instrumentalnych, składu próbek, stosowanych odczynników i postępowania analitycznego na poprawność wyników oznaczeń wykonywanych metodą ICP-OES, co wpłynie na wiarygodność wyników badań.
- Dowiesz się, jakie są wewnętrzne i zewnętrzne metody sterownia jakością badań, dzięki czemu wyeliminujesz wątpliwości
w procedurach, co zmaksymalizuje efektywność Twojej pracy oraz znacząco wpłynie na jakość pomiarów w laboratorium.
- Przedyskutujesz problemy badawcze z Ekspertem, co umożliwi Ci wyeliminowanie popełnianych dotychczas błędów, pozwoli osiągnąć maksymalną sprawność badań i podniesie Twoją wydajność oraz efektywność całego zespołu.
Program szkolenia
- Podstawy teoretyczne i metodyka ICP OES - krótka historia rozwoju optycznej spektrometrii emisyjnej; podstawowe procesy zachodzące w spektrometrii emisyjnej; ogólna charakterystyka optycznej spektrometrii emisyjnej ze wzbudzeniem w plazmie indukcyjnie sprzężonej; aparatura i urządzenia pomocnicze stosowane w technice ICP OES; system pionowej i poziomej plazmy; etapy przygotowania metody analitycznej
- Interferencje występujące w technice ICP OES - charakterystyka interferencji; sposoby ich eliminacji
- Przygotowanie próbek do analizy techniką ICP OES - niezbędne wymagania; sposoby przygotowania
- (roztwarzanie kwasowe, stapianie, spopielanie, zagęszczanie)
- Sposoby eliminacji błędów występujących w technice ICP OES
- Niezbędne elementy sterowania jakością w technice ICP OES - wewnętrzna kontrola jakości; wykorzystanie certyfikowanych materiałów odniesienia; powtarzanie badań za pomocą innych metod; udział w badaniach międzylaboratoryjnych oraz badaniach biegłości
- Wybrane aspekty walidacji metody ICP OES
- Inne techniki wprowadzania próbek do plazmy - nebulizacja ultradźwiękowa; technika generowania wodorków; ablacja laserowa
- Praktyczne zastosowanie techniki ICP OES w analizie różnorodnych próbek
- Spektrometria mas z plazmą indukcyjnie sprzężoną ( ICP MS) - doskonałe uzupełnienie możliwości analitycznych ICP
Nasz Ekspert
Specjalista z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy na aparatach ICP-OES i ICP-MS (w głównej mierze na aparacie Perkin Elmer Optima 5300) w laboratoriach akredytowanych. Posiada doświadczenie w zakresie analiz próbek środowiskowych, gleb, wód, powietrza, raportowaniu wyników, przygotowaniu próbek, nadzorze nad sprzętem pod względem technicznym. Kierownik Sekcji Metali w komercyjnym laboratorium, gdzie pełni nadzór nad 5 instrumentami ICP-OES i jednym ICP-MS, nadzoruje wykonywanie analiz instrumentalnych, implementację nowych metod, walidację metod oraz sprawy techniczne i rozwiązywanie problemów z technikami ICP począwszy od przygotowania prób do analizy na sprzęcie. Posiada doświadczenie w pracy na sprzętach: ICP-OES firmy Thermo z oprogramowaniem iTeva oraz Qtergra z aparatami Thermo serii 6500 i 7600; Perkin Elmer Optima 4300 (WinLab32), oraz Avio 500 (Syngistic - ulepszona wersja WinLab32), Agilent seria 5100 i 5900 oprogramowanie ICPExpert. Dodatkowo z ICP-MS PerkinElmer Nexion oraz ICP-MS Agilent 7900 z oprogramowaniem MassHunter.
Informacje organizacyjne
Cena szkolenia online obejmuje:
- wykłady,
- dyskusję w gronie ekspertów,
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej,
- świadectwo uczestnictwa w szkoleniu.
Dofinansowanie w ramach Bazy Usług Rozwojowych. Skontaktuj się z nami aby uzyskać informacje jak pozyskać do 80% dofinansowania na to szkolenie.
Więcej informacji dot. regulaminu, realizacji szkolenia oraz rabatów znajdziecie Państwo tutaj.