Usługi eksperckie CE2 dla Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących

 • Przygotowujesz się do auditu PCA, zależy Ci na tym, aby Twoja dokumentacja została jeszcze wcześniej zweryfikowana przez Ekspertów CE2?
 • Doskonalisz swoją dokumentację zgodną z normą PN-EN 17025 i potrzebujesz konsultacji lub inne formy pomocy?
 • Borykasz się z problemem systemowym PN-EN 17025 lub technicznym w swoim laboratorium akredytowanym i nie wiesz jak sobie z tym poradzić?
 • Twoim celem jest akredytacja PCA laboratorium na normę PN-EN 17025 i potrzebujesz wsparcia Ekspertów CE2 w obszarze systemowym i technicznym?
 • Potrzebujesz wsparcia Ekspertów CE2, którzy pomogą Ci uprościć dokumentację systemową i techniczną?
 • Poszukujesz ekspertów, którzy zrobią przegląd Twojej dokumentacji zdalnie, przeprowadzą audit wewnętrzny systemu PN-EN 17025?

Eksperci CE2 i Doradcy CE2 są do Twojej dyspozycji

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 81 442 06 00

Usługi doradcze w laboratorium

Usługi Eksperckie CE2 – w formie stacjonarnej: w laboratorium lub w terenie, w formie zdalnej i innej.

Udzielamy wsparcia w każdym akredytowanym obszarze technicznym

 1. Audit wewnętrzny: systemowy i techniczny na zgodność z normą PN-EN 17025 oraz innymi normami branżowymi

Celem Auditu wewnętrznego jest dokładny przegląd dokumentacji systemowej i technicznej, obserwacja metod badawczych, poboru próbek, sprawdzenie weryfikacji i walidacji oraz ocena niepewności oraz spójności pomiarowej i nadzór na wyposażeniem. Efektem auditu wewnętrznego jest wskazanie niezgodności i obszarów do doskonalenia w ramach przygotowania się laboratorium akredytowanego do oceny PCA. Po każdym audicie wewnętrznych Ekspert CE2 - auditor przekazuje opracowany raport zgodnie z wymaganiami oraz dokładnie go omawia. 

 1. Opracowanie dokumentacji i wsparcie w przygotowanie Laboratorium do akredytacji PCA zgodnie z normą PN-EN 17025:2018-02 według następujących etapów:
 • Audit wewnętrzny „Zerowy” - przegląd aktualnego stanu Laboratorium pod kątem stopnia spełniania wymagań normy PN-EN 17025. Opracowanie wykazu zmian i prac, które powinny zostać podjęte i wykonane.
 • Poznanie Firmy/organizacji, jej schematu organizacyjnego, wdrożonych systemów zarządzania oraz roli i funkcji laboratorium w tej firmie/organizacji.
 • Wywiad z klientem z zakresie jego celów oraz oczekiwań i innych uwarunkowań firmowych w aspekcie laboratorium akredytowanego.
 • Opracowanie dokumentacji systemowej wg normy PN-EN 17025 i technicznej w porozumieniu ze Zleceniodawcą lub przy jego udziale.
 • Opracowanie zasad walidacji i oceny niepewności metod – warsztaty wdrożeniowe
 • Prezentacja dokumentacji systemowej PN-EN 17025 i technicznej – warsztaty wdrożeniowe.
 • Przeprowadzanie auditu wewnętrzenego: auditu systemowego oraz auditu technicznego na zakończenie usługi doradczej.
 • Wsparcie Eksperta CE2 w zgłoszeniu formalnego wniosku akredytacyjnego do PCA, pomoc w działaniach poauditowych w przypadku wystąpienia niezgodności lub spostrzeżeń.

W ramach wsparcia laboratorium, które przygotowujemy do akredytacji proponujemy również szkolenia stacjonarne CE2 lub Szkolenia online CE2 w dowolnym obszarze w zakresie wymagań normy PN-EN 17025

 1. Wsparcie Eksperta CE2 we wdrażaniu nowych metod badawczych.

Zarządzasz Laboratorium akredytowanym i zamierzasz je rozwijać poprzez rozszerzanie zakresu akredytacji? Ekspert CE2 pomoże wdrożyć Ci nowe metody badawcze, przeprowadzić walidację, opracuje ocenę niepewności. Przeprowadzi również audit techniczny.

 1. Walidacja i szacowanie niepewności metod badawczych.

Potrzebujesz wsparcia w zakresie opracowania i przeprowadzenia walidacji metod badawczych w laboratorium akredytowanym? Ekspert CE2 udzieli Ci kompleksowego wsparcia w tym zakresie.

 1. Opracowanie arkuszy do szacowanie niepewności dostosowane do konkretnych metod badawczych.

Potrzebujesz wsparcia w zakresie opracowania oceny niepewności metod badawczych w laboratorium akredytowanym włącznie ustaleniem budżetu niepewności? Ekspert CE2 udzieli Ci kompleksowego wsparcia w tym zakresie.

 1. Konsultacje w zakresie systemowym i technicznym.

Usługi Eksperckie CE2 możemy realizować podczas wizyty Eksperta w siedzibie Laboratorium, telefonicznie, zdalnie i online za pomocą Cisco Webex Meetings lub Teams.

Oferty na usługi eksperckie CE2 dostosowywane są do indywidualnych potrzeb Laboratorium akredytowanego, a ich cena zależy od zakresu oraz ilości metod, jakie będą zgłoszone do akredytacji.

Potrzebujesz wsparcia Eksperta CE2? Skontaktuj się z Doradcą CE2. Po otrzymaniu zapytania z wielką przyjemnością przedstawimy Ci naszą ofertę.

Ekspert CE2 skontaktuje się z Tobą telefonicznie i zapyta o szczegóły, w celu dostosowania oferty do Twoich potrzeb.

Dlaczego warto korzystać z usług eksperckich CE2

 • Współpracujemy tylko z doświadczonymi i kompetentnymi Ekspertami, którzy posiadają uprawnienia do prowadzenia audytów systemowych i audytów technicznych we wszystkich obszarach akredytacji. O tym świadczą oceny naszych klientów i wszystkie podpisane protokoły odbioru wykonanej usługi.
 • Wszystkie przygotowane przez nas laboratoria do akredytacji uzyskały pozytywną ocenę PCA i są nadal laboratoriami akredytowanymi.
 • Wszystkie audytowane przez nas laboratoria akredytowane w procesie przygotowania do oceny PCA pomyślnie przeszły ocenę ponieważ wewnętrzny audit systemowy oraz audit techniczny zostały wykonane fachowo, z należytą starannością i wszystkie niezgodności usunięte jeszcze przed oceną PCA.
Auditorzy – Eksperci CE2 podczas auditu systemowego i auditu technicznego szybko i sprawnie identyfikują wszystkie niezgodności, spostrzeżenia i ryzyka wystąpienia niezgodności.

Dlaczego my?

 

Zawodowi trenerzy, konsultanci, eksperci

Do prowadzenia szkoleń i doradztwa zatrudniamy najlepszych Ekspertów, których wiedza i doświadczenie jest ceniona przez naszych Klientów. Nasi Eksperci odpowiedzą na Twoje pytania nawet do 14 dni po zrealizowanym szkoleniu.*

* Szczegóły w regulaminie.

 

Bogata oferta szkoleń

To dzięki naszym klientom i poznawaniu ich potrzeb, mogliśmy stworzyć najbogatszą na rynku ofertę szkoleń dla branży laboratoryjnej i ochrony środowiska. Czas i miejsce szkolenia dostosowujemy do potrzeb rynku. Jesteśmy elastyczni i jako pierwsi w branży, w czasie pandemii zaproponowaliśmy szkolenia On-line.

 

Kompleksowe usługi doradcze

Wraz ze szkoleniami, w tych samych obszarach rozwijamy również działalność doradczą. Zależy nam mając na kompleksowej obsłudze laboratoriów i przemysłu w zakresie ochrony środowiska. Dzięki takiemu działaniu, coraz lepiej poznajemy potrzeby naszych Klientów i świadczymy usługi odpowiadające ich oczekiwaniom.

 

 

Sprawdź inne usługi doradcze: Ochrona środowiskaHałas 

Sprawdź nasze profile na Social Media: