Szkolenie, na którym uzyskasz niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie potwierdzania ważności wyników zgodnie z norma PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 oraz dokumentem DA-05.
Jeśli zajmujesz się oceną jakości węgla kamiennego i brunatnego, na szkoleniu zapoznasz się z metodami pobierania oraz przygotowania próbek do badań wg norm PN i ISO.
Biorąc udział w szkoleniu poszerzysz i uzupełnisz wiedzę z obszaru spektometrii, metod elektrochemicznych i wagowych niezbędną do prawidłowej realizacji metodyki oznaczania CHZT, BZTn i zawiesin.
To szkolenie jest dla Ciebie jeśli jesteś analitykiem wprowadzającym techniki chromatograficzne do rutynowych analiz w swoim laboratorium lub pragniesz pogłębić swoją wiedzę na temat metod GC.
Poznasz rolę i zadania kierownictwa laboratorium, co umożliwi Ci skuteczne wykorzystanie narzędzi wskazanych przez normę PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 do usprawnienia zarządzania laboratorium.
Szkolenie dla pracowników laboratorium zajmujących się nadzorem nad wyposażeniem. Biorąc udział w szkoleniu uzyskasz niezbędną wiedzę z zakresu statystyki i metrologii, która pozwoli planować i realizować przedsięwzięcia z zakresu walidacji metod badawczych, sterowania jakością badań w laboratorium oraz nadzoru nad wyposażeniem pomiarowo-badawczym.
Na szkoleniu uzyskasz praktyczne informacje związane z procesem akredytacji oraz nabędziesz umiejętności niezbędne do wdrożenia systemu zarządzania w laboratorium.
Biorąc udział w szkoleniu poznasz wiedzę z obszaru potencjometrii i konduktometrii niezbędną do prawidłowej realizacji metodyki oznaczania pH i przewodności elektrycznej właściwej.
Szkolenie dla osób zajmujących się badaniem paliw alternatywnych ,stałych paliw wtórnych (SRF) w zakresie badań chemicznych oraz wyznaczania właściwości fizycznych , w tym także zawartości biomasy w paliwie alternatywnym.
Celem szkolenia jest przedstawienie wymagań zawartych w normie PN-EN ISO/IEC 17025: 2018-02 w odniesieniu do prawidłowej realizacji procesu związanego z wyborem, weryfikacją i walidacją metod chromatograficznych
Jeśli jesteś odpowiedzialny za system zarządzania jakością w laboratorium, na szkoleniu zapoznasz się z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i zasadniczymi zmianami jakie wprowadza.
Jeśli pełnisz funkcje kierownicze w laboratoriach, planujesz dalszy rozwój, na szkoleniu dowiesz się jakie są techniki asertywności pomocne w pracy zespołowej.
Jeśli pracujesz w laboratorium pomiarowym i badawczym, posiadającym akredytację wg. ISO 17025 i wykorzystujesz w swoich badaniach chromatografię jonową lub inne metody chromatograficzne (HPLC, GC) dowiedz się- jak rozwiązać problemy związane z analizą oraz jak prawidłowo prezentować wyniki analiz zgodnie z obowiązującymi Rozporządzeniami.
Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się jak wykonać weryfikację i walidację metod mikrobiologicznych w badaniach wody zgodnie z PN-EN ISO 13843 oraz poznasz wymagania normy PN-ISO 29201:2022-02 w zakresie oceny niepewności ilościowych metod mikrobiologicznych próbek wody.
Jeśli pracujesz w laboratorium środowiska pracy, wykonujesz badania i pomiary, po ukończeniu szkolenia poznasz najczęściej stwierdzane niezgodności występujące podczas audytów.
Podczas szkolenia poznasz sposoby eliminowania interferencji występujących w ICP-OES, co umożliwi samodzielne rozwiązywanie problemów związanych z metodą ICP-OES oraz dowiesz się jak przeprowadzić walidację/weryfikację metody ICP-OES.
Jeśli jesteś odpowiedzialny za wybór wdrażanych metod klasycznych oraz przeprowadzenie weryfikacji/ walidacji metod klasycznych to szkolenie jest dla Ciebie.
Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie weryfikacji metod badawczych i oceny niepewności pomiaru.
Jeśli jesteś odpowiedzialny za działalność techniczną w laboratorium, na szkoleniu dowiesz się jak nadzorować wyposażenie, ustalać terminy wzorcowań i sprawdzeń, zachowywać spójność pomiarową oraz jak zamawiać/ specyfikować wzorce, odczynniki, usługi wzorcowania oraz pozostałe usługi wsparcia.
Szkolenie dla pracowników laboratorium, na którym uzyskasz niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie potwierdzania ważności wyników zgodnie z norma PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
Świadectwo wzorcowania jest jednym z podstawowych dokumentów umożliwiających zachowanie spójności pomiarowej. Jeśli pracujesz w laboratorium badawczym na naszym szkoleniu dowiesz się więcej o zawartości i odpowiedniej interpretacji świadectw wzorcowania w codziennej pracy laboratoryjnej.
Na szkoleniu dowiesz się m.in. jakie czynniki wpływają na wynik analizy sensorycznej, dzięki czemu będziesz poprawnie wykonywać badania i unikniesz powszechnych błędów.
Szkolenie dla osób wykonujących pomiary poziomu hałasu wewnątrz pomieszczeń, na którym poznasz m.in. sposoby wykonywania obliczeń wyników końcowych wraz z niepewnością.
Szkolenie dla pracowników laboratoriów badawczych i wzorcujących, na którym zapoznasz się z podstawami metod statystycznych i nauczysz się stosować techniki statystyczne, dzięki czemu będziesz sprawnie dokonywać walidacji metod pomiarowych, sporządzać budżet niepewności i wyznaczać krzywe kalibracyjne.
Szkolenie połączy przekazaną wiedzę teoretyczną z praktyczną realizacją auditów wewnętrznych działalności laboratoryjnej i da możliwość samodzielnego wykonywania zgodnych z wymaganiami normy i efektywnych auditów wewnętrznych.
Szkolenie dla pracowników laboratorium mikrobiologicznego, na którym poznasz zasady organizacji i pracy (dobra praktyka laboratoryjna) oraz wytyczne normy PN-EN ISO 7218:2024.
Jeśli jesteś odpowiedzialny za bhp w laboratorium na szkoleniu dowiesz się jak zarządzać chemikaliami z uwzględnieniem ostatnich zmian w przepisach prawnych.
Dzięki szkoleniu poznasz zasady szacowania niepewności dla przedmiotowych metod badawczych i uzupełnisz swoją wiedzę w zakresie zmian wprowadzonych w normach i aktach prawnych.
Biorąc udział w szkoleniu poznasz podstawowe pojęcia metrologiczne oraz dowiesz się w jaki sposób interpretować świadectwa wzorcowania a świadectwa legalizacji.
Szkolenie dla personelu laboratorium ,na którym zapoznasz się z wymaganiami normy PN-ISO 29201:2022-02 w zakresie oceny niepewności ilościowych metod mikrobiologicznych próbek wody.
Szkolenie dla pracowników Laboratorium z zakresu wymagań zawartych w normie akredytacyjnej dotyczących realizacji procesu potwierdzenia ważności wyników badań w analizach instrumentalnych.
Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie weryfikacji metod badawczych i oceny niepewności pomiaru.
Jeżeli nie możesz znaleźć organizatora badań biegłości a chcesz przejąć rolę organizatora zobacz co należy do Twoich obowiązków. Podczas szkolenia zapoznasz się z aktualnymi wymaganiami jednostki akredytującej w zakresie uczestnictwa i wykorzystania wyników badań biegłości i porównań międzylaboratoryjnych.
Podczas szkolenia poznasz wymagania normy PN-EN SIO/IEC 17025:2018-02 w zakresie nadzoru nad wyposażeniem i zapewnienia spójności pomiarowej oraz wykorzystania CRM w technice PCR, real – time PCR.
Szkolenie dla pracowników laboratoriów badawczych i wzorcujących, na którym dowiesz się jakie są wymagania na każdym z etapów pracy laboratorium (Norma PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02; dokumenty Polskiego Centrum Akredytacji DA-02, DA-06, DAB-07, Wytyczne EA zawarte w dokumencie EA-04/16).
Szkolenie dla osób nadzorujących pracą Laboratorium, na którym omówione zostaną nowe wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 dotyczące stwierdzeń zgodności z wymaganiem/specyfikacją.
Nauczysz się dokumentowania systemu zarządzania, postępowania z niezgodnościami i odstępstwami, określania działań korygujących i zapobiegawczych oraz oraz w jaki sposób motywować pracowników laboratorium poprzez precyzyjne stawianie wymagań, jasne i systematyczne przekazywanie informacji zwrotnej, profesjonalne pochwały oraz konstruktywne reprymendy.
Na szkoleniu zrozumiesz wymogi prawne obowiązujące przy badaniach bezpieczeństwa
mikrobiologicznego kosmetyków, poznasz metody badawcze weryfikujące bezpieczeństwo kosmetyków oraz poznasz praktyczne aspekty wprowadzania nowej metody.
Biorąc udział w szkoleniu poznasz wymagania dotyczące zapewnienia spójności pomiarowej w badaniach spektrofotometrycznych, pehametrycznych, konduktometrycznych oraz przy pomiarach masy (wagi oraz wzorce masy).
Na szkoleniu poznasz praktyczne aspekty wybranych metod analizy ryzyka, co ułatwi Ci prowadzenie analizy w Twoim laboratorium i pozwoli uniknąć popełniania pospolitych błędów.
Jeśli zajmujesz się oceną jakości węgla kamiennego i brunatnego, na szkoleniu zapoznasz się z metodami pobierania oraz przygotowania próbek do badań wg norm PN i ISO.
Jeśli jesteś osobą realizującą działania laboratorium po ukończeniu szkolenia dowiesz się jakie są wymagania dotyczące dokumentacji zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z podstawami statystycznej analizy danych doświadczalnych i nauczysz się stosować techniki statystyczne przy walidacji metod analitycznych oraz wyznaczaniu niepewności pomiaru,
Jeśli pracujesz w Laboratorium, w którym pobiera się próbki wody, ścieków na szkoleniu poznasz wymagania normy PN-EN ISO 5667-1:2023-10 w tym zakresie.
Jeśli jesteś odpowiedzialny za monitorowanie pracy osób związanych z obszarem technicznym laboratorium po ukończeniu szkolenia dowiesz się jak przygotować wymagania dotyczące personelu zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
Szkolenie z zakresu pobierania próbek wody i ścieków, dzięki któremu poznasz wytyczne m.in. normy PN-EN ISO 5667-1:2023-10 i zwiększysz zyski swojego Laboratorium.
Optyczna spektrometria emisyjna w teorii i praktyce to szkolenie skierowane dla osób wdrażających technikę ICP-OES do badań laboratoryjnych, zajmujących się tą techniką lub pragnących poszerzenia wiedzy w tym zakresie.
Podczas szkolenia zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO 19036:2020-04 i ILAC G8:09/2019 oraz
zdobędziesz praktyczne umiejętności dotyczące obliczania niepewności pomiaru i przedstawiania jej na sprawozdania z badań wraz z uwzględnieniem zasady stwierdzania zgodności.
Jeśli pracujesz w akredytowanym laboratorium, na szkoleniu dowiesz się jak spełnić wymagania normy PN-EN ISO/IEC w codziennej pracy, aby uniknąć niezgodności.
Dzięki szkoleniu zapoznasz się z terminologią i definicjami z zakresu pomiarów pół elektromagnetycznych w środowisku pracy, co umożliwi Ci zrozumienie zagadnienia oraz poprawne używanie wszystkich niezbędnych terminów.
Biorąc udział w szkoleniach uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników.
Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
Szkolenie dla pracowników akredytowanego laboratorium badawczego, na którym poznasz zagadnienia związane
z organizmami testowymi i spójnością pomiarową.
Biorąc udział szkoleniu usystematyzujesz swoją wiedzę na temat podstaw teoretycznych i uzyskasz praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania oscylacyjnej spektroskopii w podczerwieni (FTIR) .
Audyt wewnętrzny systemu zarządzania według normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Na kursie dowiesz się jak wykorzystać wytyczne normy ISO 19011 oraz PN-EN ISO 17025: 2018-02 na potrzeby prowadzenia audytów wewnętrznych w laboratorium.
Biorąc udział w szkoleniu poszerzysz i uzupełnisz wiedzę z obszaru spektometrii, metod elektrochemicznych i wagowych niezbędną do prawidłowej realizacji metodyki oznaczania CHZT, BZTn i zawiesin.
Audyt wewnętrzny systemu zarządzania według normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Na kursie dowiesz się jak wykorzystać wytyczne normy ISO 19011 oraz PN-EN ISO 17025: 2018-02 na potrzeby prowadzenia audytów wewnętrznych w laboratorium.
Jeśli jesteś pracownikiem laboratoriów wykonujących badania mikrobiologiczne wody biorąc udział w szkoleniu dowiesz się jak interpretować wyniki badań w kontekście wymagań prawnych.
Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie weryfikacji metod badawczych i oceny niepewności pomiaru.
Jeśli jesteś odpowiedzialny za system zarządzania jakością w laboratorium, na szkoleniu zapoznasz się z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i zasadniczymi zmianami jakie wprowadza.
Szkolenie dla osób, które wykorzystują Excela jedynie w podstawowym zakresie, a chcą poznać sposoby na uproszczenie codziennej pracy dzięki wykorzystaniu tego programu w systemie zarządzania.
Jeśli pełnisz funkcje kierownicze w laboratoriach, planujesz dalszy rozwój, na szkoleniu dowiesz się jakie są techniki asertywności pomocne w pracy zespołowej.
Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się jak zbudować i utrzymać system Dobrej Praktyki Laboratoryjnej w swojej jednostce organizacyjnej, co pomoże Ci poprawić efektywność pracy i zoptymalizować działania prowadzone w laboratorium.
Na szkoleniu dowiesz się o aktualnych wymaganiach stawianych osobom wykonującym czynności pobierania próbek,
co w znacznym stopniu podwyższy twoje bezpieczeństwo podczas pracy.
Na szkoleniu dowiesz się m.in. jakie czynniki wpływają na wynik analizy sensorycznej, dzięki czemu będziesz poprawnie wykonywać badania i unikniesz powszechnych błędów.
Uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników.
Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
Zapisz się na szkolenie jeśli jesteś pracownikiem laboratorium badawczego i chcesz postępować zgodnie z wytycznymi zawartymi w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02, w obszarze badań molekularnych, ze szczególnym uwzględnieniem analiz GMO.
Szkolenie dla pracowników laboratoriów wykonujących badania mikrobiologiczne wody, na którym zapoznasz się z oceną ryzyka związanego z bakteriami Legionella.
Szkolenie dla pracowników laboratoriów badawczych i wzorcujących, na którym dowiesz się jakie są wymagania na każdym z etapów pracy laboratorium (Norma PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02; dokumenty Polskiego Centrum Akredytacji DA-02, DA-06, DAB-07, Wytyczne EA zawarte w dokumencie EA-04/16).
Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z podstawami statystycznej analizy danych doświadczalnych i nauczysz się stosować techniki statystyczne przy walidacji metod analitycznych oraz wyznaczaniu niepewności pomiaru,
Biorąc udział w szkoleniu poznasz wiedzę z obszaru potencjometrii i konduktometrii niezbędną do prawidłowej realizacji metodyki oznaczania pH i przewodności elektrycznej właściwej.
Szkolenie dla pracowników laboratorium akredytowanego w obszarze badania środowiska pracy i laboratorium ubiegającym się o akredytację, na którym uzupełnisz swoją wiedzę w zakresie zmian wprowadzonych w normach i aktach prawnych.
Jeśli jesteś zainteresowany tematyką analizy świadectw wzorcowania na szkoleniu poznasz wymagania normy PN-EN SIO/IEC 17025:2018-02 w tym zakresie i będziesz przygotowany merytorycznie do samodzielnego prowadzenia nadzoru nad wyposażeniem w laboratorium.
Szkolenie dla osób zajmujących się badaniem paliw alternatywnych ,stałych paliw wtórnych (SRF) w zakresie badań chemicznych oraz wyznaczania właściwości fizycznych , w tym także zawartości biomasy w paliwie alternatywnym.
Celem szkolenia jest przedstawienie wymagań zawartych w normie PN-EN ISO/IEC 17025: 2018-02 w odniesieniu do prawidłowej realizacji procesu związanego z wyborem, weryfikacją i walidacją metod chromatograficznych
Szkolenie dla pracowników laboratorium, na którym uzyskasz niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie potwierdzania ważności wyników zgodnie z norma PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
Biorąc udział w szkoleniu poszerzysz i uzupełnisz wiedzę z obszaru spektrofotometrii niezbędną do prawidłowej realizacji metodyk oznaczania wszystkich form azotu.
Biorąc udział w szkoleniach uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników.
Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
Szkolenie dla pracowników laboratorium badawczego, personelu kierowniczego laboratorium mikrobiologicznego, zajmujących się potwierdzaniem ważności wyników metod mikrobiologicznych.
Jeśli jesteś odpowiedzialny za bhp w laboratorium na szkoleniu dowiesz się jak zarządzać chemikaliami z uwzględnieniem ostatnich zmian w przepisach prawnych.
Poznasz rolę i zadania kierownictwa laboratorium, co umożliwi Ci skuteczne wykorzystanie narzędzi wskazanych przez normę PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 do usprawnienia zarządzania laboratorium.
Jeśli pracujesz w akredytowanym laboratorium, na szkoleniu dowiesz się jak spełnić wymagania normy PN-EN ISO/IEC w codziennej pracy, aby uniknąć niezgodności.
Szkolenie dla osób, które w codziennej pracy wykorzystują Excel jako narzędzie analizy danych, dzięki któremu zaczną używać narzędzia Excela na zaawansowanym poziomie.
Podczas szkolenia poznasz sposoby eliminowania interferencji występujących w ICP-OES, co umożliwi samodzielne rozwiązywanie problemów związanych z metodą ICP-OES oraz dowiesz się jak przeprowadzić walidację/weryfikację metody ICP-OES.
Biorąc udział szkoleniu usystematyzujesz swoją wiedzę na temat podstaw teoretycznych i uzyskasz praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania oscylacyjnej spektroskopii w podczerwieni (FTIR) .
Szkolenie dla pracowników laboratoriów badawczych i wzorcujących, na którym zapoznasz się z podstawami metod statystycznych i nauczysz się stosować techniki statystyczne, dzięki czemu będziesz sprawnie dokonywać walidacji metod pomiarowych, sporządzać budżet niepewności i wyznaczać krzywe kalibracyjne.
Szkolenie, na którym uzyskasz niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie potwierdzania ważności wyników zgodnie z norma PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 oraz dokumentem DA-05.
Jeśli pracujesz w Laboratorium, w którym pobiera się próbki wody, ścieków na szkoleniu poznasz wymagania normy PN-EN ISO 5667-1:2023-10 w tym zakresie.
Audyt wewnętrzny systemu zarządzania według normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Na kursie dowiesz się jak wykorzystać wytyczne normy ISO 19011 oraz PN-EN ISO 17025: 2018-02 na potrzeby prowadzenia audytów wewnętrznych w laboratorium.
Szkolenie z zakresu pobierania próbek wody i ścieków, dzięki któremu poznasz wytyczne m.in. normy PN-EN ISO 5667-1:2023-10 i zwiększysz zyski swojego Laboratorium.
Jeżeli nie możesz znaleźć organizatora badań biegłości a chcesz przejąć rolę organizatora zobacz co należy do Twoich obowiązków. Podczas szkolenia zapoznasz się z aktualnymi wymaganiami jednostki akredytującej w zakresie uczestnictwa i wykorzystania wyników badań biegłości i porównań międzylaboratoryjnych.
Jeśli jesteś odpowiedzialny za system zarządzania jakością w laboratorium, na szkoleniu zapoznasz się z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i zasadniczymi zmianami jakie wprowadza.
Szkolenie dla pracowników laboratorium zajmujących się nadzorem nad wyposażeniem. Biorąc udział w szkoleniu uzyskasz niezbędną wiedzę z zakresu statystyki i metrologii, która pozwoli planować i realizować przedsięwzięcia z zakresu walidacji metod badawczych, sterowania jakością badań w laboratorium oraz nadzoru nad wyposażeniem pomiarowo-badawczym.
Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie weryfikacji metod badawczych i oceny niepewności pomiaru.
Szkolenie połączy przekazaną wiedzę teoretyczną z praktyczną realizacją auditów wewnętrznych działalności laboratoryjnej i da możliwość samodzielnego wykonywania zgodnych z wymaganiami normy i efektywnych auditów wewnętrznych.
Jesteśmy nowoczesną firmą szkoleniową - Specjalizujemy się w prowadzeniu działalności edukacyjnej w obszarach: laboratorium, ochrona środowiska. Jesteśmy w ścisłej czołówce firm szkoleniowych w Polsce.