Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

6 maj
h. 09:00

Program Rozwoju Zawodowego - Specjalista ds. walidacji i oceny niepewności Poziom III

Biorąc udział w szkoleniach uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników. Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
7 maj

Jak udokumentować przegląd zarządzania w świetle wymagań nowej normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za system zarządzania jakością w laboratorium, na szkoleniu zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
7 maj

Wykorzystanie oraz interpretacja zawartości świadectw wzorcowania wyposażenia używanego w laboratorium fizykochemicznym. Spójność pomiarowa, CRM/RM zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02

Jeśli jesteś zainteresowany tematyką analizy świadectw wzorcowania na szkoleniu poznasz wymagania normy PN-EN SIO/IEC 17025:2018-02 w tym zakresie i będziesz przygotowany merytorycznie do samodzielnego prowadzenia nadzoru nad wyposażeniem w laboratorium.
7 maj

Ustawa o bateriach i akumulatorach – obowiązki przedsiębiorcy/importera wynikające z ustawy.

Szkolenie przedstawia aktualne wymagania prawne ustawy o bateriach i akumulatorach związane z ich wprowadzaniem na rynek krajowy, omawia sposób postępowania ze zużytymi bateriami i obowiązki uczestników rynku baterii w Polsce. Przybliża planowane zmiany wynikające z konieczności wdrożenia do przepisów zobowiązań jakie niesie Europejski Zielony Ład.
8 maj
h. 09:00

Program Rozwoju Zawodowego- Kierownik ds. Jakości Poziom I.

Szkolenie dla osób, które rozpoczynają pracę lub posiadają krótki staż pracy w laboratorium ze wdrożoną normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 9 dni (łącznie 72 h dydaktyczne).
9 maj

Gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie. Aspekty prawne i organizacyjne.

Na szkoleniu zdobędziesz wiedzę o wymaganiach prawnych regulujących gospodarowania odpadami i ich praktycznych zastosowaniach, co pomoże Ci w prawidłowej realizacji obowiązków wynikających z ustawy o odpadach. Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom wytwarzającym odpady, zbierających odpady, przetwarzających odpady oraz wszystkich zarejestrowanych w BDO. Dla osób zajmujących się gospodarką odpadami w przedsiębiorstwach.
9 maj

Przygotowanie nowego pracownika do zadań w akredytowanym laboratorium badawczym i wzorcującym: prosto o normie ISO 17025.

Szkolenie dla pracowników laboratoriów badawczych i wzorcujących, na którym dowiesz się jakie są wymagania na każdym z etapów pracy laboratorium (Norma PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02; dokumenty Polskiego Centrum Akredytacji DA-02, DA-06, DAB-07, Wytyczne EA zawarte w dokumencie EA-04/16).
10 maj

Obowiązki przedsiębiorstw w zakresie rozporządzeń REACH i CLP.

Szkolenie dla osób odpowiedzialnych za gospodarkę chemikaliami, BHP, ochronę środowiska i zaopatrzenie w przedsiębiorstwach, dzięki któremu poszerzysz wiedzę i nabędziesz praktycznych umiejętności w ww. zakresie.
10 maj

Zasady planowania i wykonania pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia 2024 rok.

Szkolenie dla pracowników laboratorium badawczego, w obszarze badania środowiska pracy lub laboratorium ubiegającego się o akredytację, na którym poznasz przepisy prawne dotyczące badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy oraz substancji i mieszanin chemicznych w środowisku pracy.
10 maj

Zmiany ustawy OOŚ z elementami K.P.A. w wydawaniu decyzji środowiskowych.

Szkolenie dla osób biorących udział w postępowaniach administracyjne (urzędników, przedstawicieli inwestorów, konsultantów) w sprawach związanych z wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
14 maj

Prawo pracy 2024 w działalności laboratoryjnej, praktyczny trening umiejętności dla zarządzających laboratorium.

Szkolenie dla kierowników laboratoriów oraz pracowników HR, praktyczny trening umiejętności interpretacji nowych przepisów prawa pracy.
14 maj

Techniki statystyczne w praktyce laboratoryjnej - szacowanie niepewności pomiaru, stwierdzanie zgodności z wymaganiami, walidacja metod badawczych. Warsztaty komputerowe.

Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z podstawami statystycznej analizy danych doświadczalnych i nauczysz się stosować techniki statystyczne przy walidacji metod analitycznych oraz wyznaczaniu niepewności pomiaru,
14 maj

Oznaczanie pH i przewodności elektrycznej właściwej wody – podstawy teoretyczne i realizacja metod badawczych.

Biorąc udział w szkoleniu poznasz wiedzę z obszaru potencjometrii i konduktometrii niezbędną do prawidłowej realizacji metodyki oznaczania pH i przewodności elektrycznej właściwej.
15 maj

Wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17020:2012 „Ocena zgodności – Wymagania dotyczące działania różnych rodzajów jednostek przeprowadzających inspekcję oraz dokumentu ILAC–P15:05/2020 „Zastosowanie EN ISO/IEC 17020:2012 w akredytacji jednostek inspekcyjnych”.

Dla pracowników odpowiedzialnych za system zarządzania i działania techniczne w jednostkach inspekcyjnych lub zamierzającym wdrożyć system zarządzania w oparciu o wymagania PN-EN ISO/IEC 17020:2012.
15 maj

Doskonalenie kompetencji audytorskich w odniesieniu do wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Kurs auditora wewnętrznego.

Szkolenie, na którym uzyskasz praktyczną wiedzę jak wykorzystać wytyczne normy ISO 19011 oraz PN-EN ISO 17025: 2018-02 na potrzeby prowadzenia audytów wewnętrznych w laboratorium.
15 maj

Chromatografia gazowa dla zaawansowanych z elementami walidacji metody i procedury oceny niepewności pomiaru.

Szkolenie skierowane do osób pracujących na co dzień z chromatografią gazową oraz wykonujących walidację metody oraz procedury oceny niepewności pomiaru.
15 maj

Porozmawiajmy o emisji w 2024 r. Kompendium wiedzy w zakresie badań gazów odlotowych - od pobierania próbki/pomiaru instrumentalnego do wydania sprawozdania.

Szkolenie dla pracowników laboratoriów emisyjnych oraz autoryzujących sprawozdania, którzy chcą zrozumieć istotę zjawiska a nie tylko ufać programom obliczeniowym.
16 maj

Doskonalenie kompetencji w obszarze wykonywania badan metodami klasycznymi ( metody wagowe, potencjometryczne, miareczkowanie, spektrofotometryczne).

Szkolenie dla osób pracujących w laboratorium, przygotowujących się do wykonywania badań w analizach klasycznych w tym metodami spektrofotometrycznymi, wagowymi, potencjometrycznymi, miareczkowymi.
16 maj

Paliwa alternatywne. Stałe paliwa wtórne (SRF) - aktualne metody znormalizowane. Metody oznaczania zawartości biomasy.

Szkolenie dla osób zajmujących się badaniem paliw alternatywnych ,stałych paliw wtórnych (SRF) w zakresie badań chemicznych oraz wyznaczania właściwości fizycznych , w tym także zawartości biomasy w paliwie alternatywnym.
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!