Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

14 maj

Oznaczanie pH i przewodności elektrycznej właściwej wody – podstawy teoretyczne i realizacja metod badawczych.

Biorąc udział w szkoleniu poznasz wiedzę z obszaru potencjometrii i konduktometrii niezbędną do prawidłowej realizacji metodyki oznaczania pH i przewodności elektrycznej właściwej.
14 maj

Prawo pracy 2024 w działalności laboratoryjnej, praktyczny trening umiejętności dla zarządzających laboratorium.

Szkolenie dla kierowników laboratoriów oraz pracowników HR, praktyczny trening umiejętności interpretacji nowych przepisów prawa pracy.
14 maj

Techniki statystyczne w praktyce laboratoryjnej - szacowanie niepewności pomiaru, stwierdzanie zgodności z wymaganiami, walidacja metod badawczych. Warsztaty komputerowe.

Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z podstawami statystycznej analizy danych doświadczalnych i nauczysz się stosować techniki statystyczne przy walidacji metod analitycznych oraz wyznaczaniu niepewności pomiaru,
15 maj

Wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17020:2012 „Ocena zgodności – Wymagania dotyczące działania różnych rodzajów jednostek przeprowadzających inspekcję oraz dokumentu ILAC–P15:05/2020 „Zastosowanie EN ISO/IEC 17020:2012 w akredytacji jednostek inspekcyjnych”.

Dla pracowników odpowiedzialnych za system zarządzania i działania techniczne w jednostkach inspekcyjnych lub zamierzającym wdrożyć system zarządzania w oparciu o wymagania PN-EN ISO/IEC 17020:2012.
15 maj

Chromatografia gazowa dla zaawansowanych z elementami walidacji metody i procedury oceny niepewności pomiaru.

Szkolenie skierowane do osób pracujących na co dzień z chromatografią gazową oraz wykonujących walidację metody oraz procedury oceny niepewności pomiaru.
15 maj

Porozmawiajmy o emisji w 2024 r. Kompendium wiedzy w zakresie badań gazów odlotowych - od pobierania próbki/pomiaru instrumentalnego do wydania sprawozdania.

Szkolenie dla pracowników laboratoriów emisyjnych oraz autoryzujących sprawozdania, którzy chcą zrozumieć istotę zjawiska a nie tylko ufać programom obliczeniowym.
16 maj

Doskonalenie kompetencji w obszarze wykonywania badan metodami klasycznymi ( metody wagowe, potencjometryczne, miareczkowanie, spektrofotometryczne).

Szkolenie dla osób pracujących w laboratorium, przygotowujących się do wykonywania badań w analizach klasycznych w tym metodami spektrofotometrycznymi, wagowymi, potencjometrycznymi, miareczkowymi.
16 maj

Paliwa alternatywne. Stałe paliwa wtórne (SRF) - aktualne metody znormalizowane. Metody oznaczania zawartości biomasy.

Szkolenie dla osób zajmujących się badaniem paliw alternatywnych ,stałych paliw wtórnych (SRF) w zakresie badań chemicznych oraz wyznaczania właściwości fizycznych , w tym także zawartości biomasy w paliwie alternatywnym.
16 maj

Techniczne aspekty wykonywania pomiarów czynników szkodliwych w środowisku pracy.

Szkolenie dla pracowników laboratorium akredytowanego w obszarze badania środowiska pracy i laboratorium ubiegającym się o akredytację, na którym uzupełnisz swoją wiedzę w zakresie zmian wprowadzonych w normach i aktach prawnych.
16 maj

Warsztaty eksperckie dla Kierowników ds. Jakości. Doskonalenie kompetencji.

Celem warsztatów eksperckich jest doskonalenie kompetencji kierowników ds. jakości w zakresie zarządzania laboratoriów w tym: omówienie znowelizowanej normy ISO/IEC 17043:2023, roli analizy ryzyka w działaniach poauditowych, zarządzania elastycznym zakresem akredytacji, pracy niezgodnej z wymaganiami oraz nadzorowaniem i monitorowaniem kompetencji personelu.
16 maj

Warsztaty eksperckie dla Kierowników ds. Technicznych. Doskonalenie kompetencji.

Celem warsztatów eksperckich jest doskonalenie kompetencji kierowników technicznych w zakresie ustalenia i utrzymywania zakresów akredytacji, wykorzystania wyników badań biegłości w praktyce laboratoryjnej, nadzoru nad wyposażeniem, wykorzystania danych walidacyjnych do potwierdzenia ważności wyników oraz zakupu wyrobów i usług w laboratorium.
17 maj

Badania molekularne - PCR i Real-time PCR w laboratorium akredytowanym.

Biorąc udział w szkoleniu zdobędziesz wiedzę pozwalająca na samodzielne projektowanie reakcji PCR, przeanalizujesz temat elementów kontrolnych stosowanych w reakcji PCR oraz będziesz potrafił przeprowadzić proces walidacji oraz sterowania jakością badań molekularnych.
21 maj

Wymagania dotyczące pomiarów poziomu hałasu oraz dopuszczalne poziomy dźwięku w pomieszczeniach- obowiązujące od 2024-04-01.

Szkolenie dla osób wykonujących pomiary poziomu hałasu wewnątrz pomieszczeń, na którym poznasz m.in. sposoby wykonywania obliczeń wyników końcowych wraz z niepewnością.
22 maj

Pozwolenia wodnoprawne i opłaty podwyższone związane z eksploatacją oczyszczalni ścieków oraz gospodarka odpadami powstałymi z instalacji.

Na szkoleniu poznasz wszystkie wymagania jakie musisz spełniać, gdy prowadzisz gospodarkę wodno-ściekowa w firmie. Dowiesz się ja realizować zapisy pozwoleń wodnoprawnych i do czego szczególną uwagę przywiązuje Inspekcja OŚ.
22 maj

Badania różnych form azotu w wodzie powierzchniowej, ściekach i wodzie do spożycia.

Biorąc udział w szkoleniu poszerzysz i uzupełnisz wiedzę z obszaru spektrofotometrii niezbędną do prawidłowej realizacji metodyk oznaczania wszystkich form azotu.
22 maj

Realizacja wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w codziennej pracy w laboratorium - najczęściej stwierdzane niezgodności.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za działalność techniczną w laboratorium, na szkoleniu dowiesz się jak nadzorować wyposażenie, ustalać terminy wzorcowań i sprawdzeń, zachowywać spójność pomiarową oraz jak zamawiać/ specyfikować wzorce, odczynniki, usługi wzorcowania oraz pozostałe usługi wsparcia.
23 maj

Doskonalenie kompetencji audytorskich w odniesieniu do wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Kurs auditora wewnętrznego.

Szkolenie, na którym uzyskasz praktyczną wiedzę jak wykorzystać wytyczne normy ISO 19011 oraz PN-EN ISO 17025: 2018-02 na potrzeby prowadzenia audytów wewnętrznych w laboratorium.
23 maj

Pakiet Fit for 55: zmiany w przepisach o systemie handlu emisjami EU ETS, system handlu emisjami ETS2 oraz mechanizm CBAM.

Poznasz szczegółowe zmiany w przepisach wprowadzonych w ramach pakietu legislacyjnego „Fit for 55”, funkcjonowanie EU ETS w okresie 2026-2030, z perspektywą do roku 2035, mechanizmy CEBAM i ETS2.
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!