Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

15 maj

Wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17020:2012 „Ocena zgodności – Wymagania dotyczące działania różnych rodzajów jednostek przeprowadzających inspekcję oraz dokumentu ILAC–P15:05/2020 „Zastosowanie EN ISO/IEC 17020:2012 w akredytacji jednostek inspekcyjnych”.

Dla pracowników odpowiedzialnych za system zarządzania i działania techniczne w jednostkach inspekcyjnych lub zamierzającym wdrożyć system zarządzania w oparciu o wymagania PN-EN ISO/IEC 17020:2012.
15 maj

Chromatografia gazowa dla zaawansowanych z elementami walidacji metody i procedury oceny niepewności pomiaru.

Szkolenie skierowane do osób pracujących na co dzień z chromatografią gazową oraz wykonujących walidację metody oraz procedury oceny niepewności pomiaru.
15 maj

Porozmawiajmy o emisji w 2024 r. Kompendium wiedzy w zakresie badań gazów odlotowych - od pobierania próbki/pomiaru instrumentalnego do wydania sprawozdania.

Szkolenie dla pracowników laboratoriów emisyjnych oraz autoryzujących sprawozdania, którzy chcą zrozumieć istotę zjawiska a nie tylko ufać programom obliczeniowym.
16 maj

Doskonalenie kompetencji w obszarze wykonywania badan metodami klasycznymi ( metody wagowe, potencjometryczne, miareczkowanie, spektrofotometryczne).

Szkolenie dla osób pracujących w laboratorium, przygotowujących się do wykonywania badań w analizach klasycznych w tym metodami spektrofotometrycznymi, wagowymi, potencjometrycznymi, miareczkowymi.
16 maj

Paliwa alternatywne. Stałe paliwa wtórne (SRF) - aktualne metody znormalizowane. Metody oznaczania zawartości biomasy.

Szkolenie dla osób zajmujących się badaniem paliw alternatywnych ,stałych paliw wtórnych (SRF) w zakresie badań chemicznych oraz wyznaczania właściwości fizycznych , w tym także zawartości biomasy w paliwie alternatywnym.
16 maj

Warsztaty eksperckie dla Kierowników ds. Jakości. Doskonalenie kompetencji.

Celem warsztatów eksperckich jest doskonalenie kompetencji kierowników ds. jakości w zakresie zarządzania laboratoriów w tym: omówienie znowelizowanej normy ISO/IEC 17043:2023, roli analizy ryzyka w działaniach poauditowych, zarządzania elastycznym zakresem akredytacji, pracy niezgodnej z wymaganiami oraz nadzorowaniem i monitorowaniem kompetencji personelu.
16 maj

Warsztaty eksperckie dla Kierowników ds. Technicznych. Doskonalenie kompetencji.

Celem warsztatów eksperckich jest doskonalenie kompetencji kierowników technicznych w zakresie ustalenia i utrzymywania zakresów akredytacji, wykorzystania wyników badań biegłości w praktyce laboratoryjnej, nadzoru nad wyposażeniem, wykorzystania danych walidacyjnych do potwierdzenia ważności wyników oraz zakupu wyrobów i usług w laboratorium.
21 maj

Wymagania dotyczące pomiarów poziomu hałasu oraz dopuszczalne poziomy dźwięku w pomieszczeniach- obowiązujące od 2024-04-01.

Szkolenie dla osób wykonujących pomiary poziomu hałasu wewnątrz pomieszczeń, na którym poznasz m.in. sposoby wykonywania obliczeń wyników końcowych wraz z niepewnością.
22 maj

Techniczne aspekty wykonywania pomiarów czynników szkodliwych w środowisku pracy.

Szkolenie dla pracowników laboratorium akredytowanego w obszarze badania środowiska pracy i laboratorium ubiegającym się o akredytację, na którym uzupełnisz swoją wiedzę w zakresie zmian wprowadzonych w normach i aktach prawnych.
22 maj

Pozwolenia wodnoprawne i opłaty podwyższone związane z eksploatacją oczyszczalni ścieków oraz gospodarka odpadami powstałymi z instalacji.

Na szkoleniu poznasz wszystkie wymagania jakie musisz spełniać, gdy prowadzisz gospodarkę wodno-ściekowa w firmie. Dowiesz się ja realizować zapisy pozwoleń wodnoprawnych i do czego szczególną uwagę przywiązuje Inspekcja OŚ.
22 maj

Badania różnych form azotu w wodzie powierzchniowej, ściekach i wodzie do spożycia.

Biorąc udział w szkoleniu poszerzysz i uzupełnisz wiedzę z obszaru spektrofotometrii niezbędną do prawidłowej realizacji metodyk oznaczania wszystkich form azotu.
22 maj

Realizacja wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w codziennej pracy w laboratorium - najczęściej stwierdzane niezgodności.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za działalność techniczną w laboratorium, na szkoleniu dowiesz się jak nadzorować wyposażenie, ustalać terminy wzorcowań i sprawdzeń, zachowywać spójność pomiarową oraz jak zamawiać/ specyfikować wzorce, odczynniki, usługi wzorcowania oraz pozostałe usługi wsparcia.
23 maj

Doskonalenie kompetencji audytorskich w odniesieniu do wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Kurs auditora wewnętrznego.

Szkolenie, na którym uzyskasz praktyczną wiedzę jak wykorzystać wytyczne normy ISO 19011 oraz PN-EN ISO 17025: 2018-02 na potrzeby prowadzenia audytów wewnętrznych w laboratorium.
23 maj

Pakiet Fit for 55: zmiany w przepisach o systemie handlu emisjami EU ETS, system handlu emisjami ETS2 oraz mechanizm CBAM.

Poznasz szczegółowe zmiany w przepisach wprowadzonych w ramach pakietu legislacyjnego „Fit for 55”, funkcjonowanie EU ETS w okresie 2026-2030, z perspektywą do roku 2035, mechanizmy CEBAM i ETS2.
23 maj

Interferencje, ich charakterystyka i sposoby eliminacji oraz wybrane aspekty walidacji metody w ujęciu normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018 z wykorzystaniem techniki ICP-OES.

Podczas szkolenia poznasz sposoby eliminowania interferencji występujących w ICP-OES, co umożliwi samodzielne rozwiązywanie problemów związanych z metodą ICP-OES oraz dowiesz się jak przeprowadzić walidację/weryfikację metody ICP-OES.
23 maj

Podstawy teoretyczne i praktyczne wskazówki zastosowania - spektrometrii mas z jonizacją próbki w plazmie indukcyjnie sprzężonej (ICP-MS).

Podczas szkolenia poznasz zasadę działania metody ICP-MS, sposoby wprowadzania próbek ciekłych do spektrometru ICP-MS, ograniczenia metody ICP-MS oraz sposoby eliminacji typowych interferencji.
27 maj

Efektywna sprzedaż usług laboratoryjnych.

Jeśli zajmujesz się sprzedażą usług laboratoryjnych dzięki szkoleniu nauczysz się przedstawiać oferty za pomocą języka korzyści dla klienta.
27 maj

Audytowanie krok po kroku, czyli jak zostać kompetentnym audytorem systemu zarządzania w Laboratorium wg normy PN-EN ISO/IEC 17025: 2018-02. Kurs audytora wewnętrznego.

Szkolenie połączy przekazaną wiedzę teoretyczną z praktyczną realizacją auditów wewnętrznych działalności laboratoryjnej i da możliwość samodzielnego wykonywania zgodnych z wymaganiami normy i efektywnych auditów wewnętrznych.
28 maj

Badanie gazów odlotowych. Poradnik poprawnego wykonania pomiaru - czynności przed, w trakcie, i po; czyli to na co każdy wykonujący pomiary powinien zwrócić uwagę.

Szkolenie dla osób zajmujących się emisją, przede wszystkim dla nowo zatrudnionego personelu, na którym zapoznasz się z najbardziej aktualną wiedzą z zakresu badań gazów odlotowych, omówione zostaną wszystkie niezbędne działania od planowania pomiaru i wizji lokalnej do sprawozdania z badań oraz kwestie szacowania niepewności stężenia substancji emitowanej do atmosfery.
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!