Elektryczne samochody dla laboratorium.

 Elektryczne samochody dla laboratorium.

Z pewnością jest to szansa dla niektórych z WAS.

Oferty Narodowego Funduszu ochrony środowiska w programach: „Zielony samochód”, „eVAN” i „Koliber” są zachęcające.

Od 26 czerwca 2020 Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszają z trzema nowymi programami dotyczącymi elektromobilności. Projekt skierowany jest do różnych beneficjentów i zaprojektowany na łączną kwotę blisko 150 mln zł.

Głównym celem programu jest poprawa jakość powietrza, ograniczenie emisję CO2, a także obniżyć poziom hałasu oraz zużycie energii i paliw w transporcie.

Projekt jest częścią większego planu zielonych inwestycji, na które całkowity dostępny budżet dofinansowania wynosi ok. 7,8 mld zł.

eVAN – dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu dostawczego, który z pewnością można dostosować do potrzeb laboratoriów

70 mln zł, trafią do kieszeni przedsiębiorców zdecydowanych na zakup elektrycznych samochodów dostawczych (kategoria N1). W sumie będzie można dofinansować 1 tys. takich inwestycji. Poziom dotacji to 30% kosztów kwalifikowanych (do 70 tys. zł) na zakup/leasing pojazdów elektrycznych oraz do 50% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 5 tys. zł na nabycie punktu ładowania o mocy do 22kW – kosztów kwalifikowanych.

Sprawdź, czy ten program jest dla Ciebie, więcej informacji pod linkiem do programu

„eVAN - dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu dostawczego (N1)”

Więcej informacji o programie

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!