Rozmowa z... Eugeniusz Głowacki #51

Przed Państwem pięćdziesiąty pierwszy odcinek naszego cyklu Rozmowa z..., w której biorą udział Eksperci w branży laboratoryjnej i w ochronie środowiska.

II Eksperckie Warsztaty Pomiarowe. Warsztaty pomiarów okresowych emisji zanieczyszczeń do powietrza w aspekcie wymagań monitoringowych konkluzji BAT.

 

 

Konkluzje BAT zmieniają podejście do pomiarów okresowych poprzez określenie zasad, wprowadzenie nowych obowiązków i metodyk pomiarowych. 

Ważnym aspektem jest zadbanie o właściwą jakość eksploatacji instalacji technologicznych służących ochronie środowiska i sprawowanie nadzoru nad ich właściwym stan technicznym. 

Zagadnienie pomiarów okresowych emisji zanieczyszczeń do powietrza 

w wielu branżach przemysłowych będzie tematem przewodnim na II Eksperckich Warsztatach Pomiarowych, które odbędą się w dniach 18-20 kwietnia w Zakopanem.

 

Warsztaty skierowane są do:

  • Przedstawicieli przemysłu, pracowników ochrony środowiska, osób monitorujących lub realizujących wymagania prawne w swojej firmie, zamawiających pomiary, opracowujących specyfikację techniczną do przetargów

  • Inspektorów Ochrony Środowiska kontrolujących operatorów instalacji,

  • Urzędników  wydających pozwolenia na emisję

  • Przedstawicieli akredytowanych laboratoriów emisyjnych

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z jednym z prelegentów tegorocznych warsztatów- Panem Eugeniuszem Głowackim, który powie o:

 

  • Wymaganiach dotyczące miejsc pomiaru i odcinków pomiarowych wg normy PN-EN 15259:2011.

  • Kryteriach technicznych prowadzenia pomiarów okresowych

  • Weryfikacji wyników pomiarów emisji w odniesieniu do parametrów spalanego paliwa i zainstalowanych urządzeń ochronnych.

  • kryteriach wyboru  laboratorium do wykonania pomiarów okresowych

  •  jak dolny zakres akredytacji laboratorium emisyjnego wpływa na możliwość wykonania pomiaru na instalacji oraz na określanie średniej z okresu pobierania próbek zgodnie z wymaganiami konkluzji BAT

 

 

Eugeniusz Głowacki -  Ekspert w zakresie instalacji ochrony środowiska, pomiarów emisji zanieczyszczeń do powietrza, automatycznych systemów pomiarowych i normy PN-EN 14181:2015.

Cykl ten nazwaliśmy: „Rozmowa z...”

CE2 Centrum Edukacji od 2003 roku współpracuje z ponad trzystoma Ekspertami, stąd też idea aby przybliżyć Państwu ich sylwetki i porozmawiać jednocześnie o sprawach, które szczególnie teraz są ważne w naszej branży.

W pięćdziesiątym odcinku gościem Magdaleny Dziewa jest Pan Eugeniusz Głowacki

 Zapisz się na Eksperckie Warsztaty Pomiarowe: Eksperckie Warsztaty Pomiarowe

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z naszym Ekspertem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

Całość rozmowy znajdziesz na Youtube: https://youtu.be/LiMg65rszuM

Sprawdź nasze Social Media:

   

 


Masz pytania? Zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi.  

 

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!