Rozwój zawodowy w branży laboratoryjnej

Program rozwoju zawodowego w branży laboratoryjnej
 
Program rozwoju zawodowego w branży laboratoryjnej

Trudno sobie już wyobrazić współczesne laboratoria, bez całego procesu rozwijania i doskonalenia kompetencji pracowników, a także kierownictwa. Rozwój zawodowy i osobisty również ma bardzo realny realny wpływ na wyniki całego laboratorium. Ciągłe zdobywanie wiedzy i doświadczenia wymuszają wchodzące na rynek nowe, coraz bardziej wyspecjalizowane technologicznie metody pomiarowe. Zmieniające się w dość szybkim tempie przepisy prawne i kolejne wydania norm technicznych i systemowych również zwiększają wymagania, które wiążą się zarówno z zakupem nowych urządzeń pomiarowych jak i koniecznością przeszkolenia personelu. Tak już jest i nie pozostaje nam nic innego jak zaakceptować jedyny pewnik obecnych czasów, czyli Zmianę. Takie proste słowo, a jak wiele się za nim kryje. Począwszy od obaw po ciekawe i pasjonujące życie zarówno zawodowe jak i prywatne. Ciągłe zmiany i konieczność dostosowania się do nich poprzez np. podwyższanie kwalifikacji zawodowych, czy też rozwój osobisty chronią nas chociażby przed znudzeniem
i wypaleniem zawodowym. Obecnie dostęp do wiedzy jest powszechny i nietrudno znaleźć dla siebie różne formy kształcenia. Jedyna wartość jaka nie ulega zmianie to jakość. Zawsze była na pierwszym miejscu, a teraz jest szczególnie ważna ze względu na czas, który również ma dla nas coraz większe znaczenie. Stare przysłowie: „czas to pieniądz” jest aktualne. Już nikt nie ma czasu chodzić do bibliotek i czekać godzinami na zamówioną książkę, a następnie czytać ją i robić notatki w bibliotece uniwersyteckiej. Teraz oczekujemy, że wiedza będzie podana nam niemalże na tacy przed Trenerów, Ekspertów, którzy potrafią w sposób interesujący i niejednokrotnie z pasją przekazać jak teorię zastosować w praktyce, czyli w pracy na konkretnym stanowisku. Wraz z rozwojem nauki i technologii obserwujemy mnogość zagadnień i informacji w różnych dziedzinach, z których powinniśmy potrafić wybrać tylko te, które będą dla nas w danym momencie użyteczne, które będą nam pomocne w naszym rozwoju zawodowym. Trudno też samemu przedzierać się przez ten gąszcz, a nawet nie warto. Warto korzystać z  „Przewodników” jakimi są Eksperci i Trenerzy CE2, którzy już od 20 lat szkolą pracowników branży laboratoryjnej i ochrony środowiska.

Szkolenia, warsztaty, konferencje to bardzo dobra i popularna forma rozwijania i doskonalenia kompetencji osób pracujących. Szczególnie dlatego, że możemy skoncentrować się na konkretnych, potrzebnych nam zagadnieniach i braki wiedzy możemy uzupełnić już w ciągu kilku dni lub odświeżyć naszą wiedzę nawet w jeden dzień. Następnie podczas wykonywania codziennych czynności w laboratorium korzystamy z tego i tak zdobywamy cenne doświadczenie. Dla osób  rozpoczynających pracę w laboratorium, którzy chcą zmienić stanowisko, CE2 Centrum Edukacji przygotowało specjalną ofertę, która jest wynikiem naszych dotychczasowych doświadczeń w zakresie wspierania rozwoju zawodowego pracowników laboratorium.

Przyglądając się rynkowi szkoleń, mimo podejmowanych przez nas działań w zakresie identyfikacji potrzeb klienta, zauważyliśmy trudność w dostosowaniu poziomu szkolenia do poziomu wiedzy odbiorców. Zdarza się, że osoby uczestniczące w szkoleniu są na różnym poziomie wiedzy: początkujący, średniozaawansowani lub zaawansowani. Trudno jest wtedy trenerowi poprowadzić szkolenie tak, aby wszyscy otrzymali wiedzę, której oczekują. Przekazywana wiedza dla jednych może być zbyt trudna, a dla innych jest powtórzeniem tego co i tak już wiedzą.

Dlatego obok szkoleń, które są w naszej ofercie wprowadzamy: Program Rozwoju Zawodowego, który ma pomóc nowym pracownikom laboratorium zdobyć wiedzę specjalistyczną w wybranym zawodzie metodą gruntownego poznania podstaw i systematycznego rozwoju kompetencji do poziomu specjalisty. PRZ to cykl szkoleń w 100% dostosowany do poziomu wiedzy uczestnika. Jest to nowy sposób myślenia o Twojej karierze i zdobywaniu wiedzy oraz kompetencji jak również przygotowanie do pracy na określonym stanowisku. Zajęcia prowadzą Eksperci, którzy w swojej karierze zawodowej przeszli przez wszystkie etapy rozwoju i dzielą się wiedza oraz doświadczeniem. Podstawą Programu Rozwoju Zawodowego jest stopniowanie przekazywanej wiedzy i poziomu trudności, innymi słowy jasno określone poziomy zdobywania wiedzy i kompetencji poparte testami, warsztatami oraz ćwiczeniami konsultowanymi z Ekspertem prowadzącym. Korzyści jakie wynikają z udziału w programie PRZ odbiera nie tylko uczestnik, ale również jego przełożony i współpracownicy. Nie trzeba już nikogo przekonywać, że kompetentny pracownik to większy komfort pracy kierownika i dobry partner do pracy w zespole. 

   

Kolejnym atutem PRZ jest czas, w którym uczestnik zdobywa wiedzę i umiejętności. To tylko 7-9 dni szkoleniowych zrealizowanych w okresie 2-3 miesięcy. Program wypełnia lukę i zastępuje studia podyplomowe w oferowanych zawodach w laboratorium akredytowanym.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu z naszymi Doradcami Zawodowymi, którzy bardzo chętnie pomogą Ci wybrać program lub zaproponują stosowane szkolenia. Zadzwoń lub napisz i przekonaj się, że warto zadbać z nami o swój rozwój. Wszystkie aktualne szkolenia prowadzone w ramach PRZ znajdziesz tutaj.

Tel. 533 379 615, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 605 338 852, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z wyrazami szacunku,

Magdalena Dziewa

Sprawdź nasze Social Media:

   

 

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!