Rozmowa z... Dr Iwoną Sokołowską #41

Przed Państwem czterdziesty  odcinek naszego cyklu Rozmowa z..., w której biorą udział Eksperci w branży laboratoryjnej i w ochronie środowiska.

Cykl ten nazwaliśmy: „Rozmowa z...”

CE2 Centrum Edukacji od 2003 roku współpracuje z ponad trzystoma Ekspertami, stąd też idea aby przybliżyć Państwu ich sylwetki i porozmawiać jednocześnie o sprawach, które szczególnie teraz są ważne w naszej branży.

W czterdziestym pierwszym odcinku gościem Magdaleny Dziewa jest Pani dr Iwona Sokołowska

Ekspert z 10-letnim doświadczeniem w kierowaniu międzynarodowej jednostki badawczej zajmującej się kontrolą jakości produktów kosmetycznych. Współtworzyła zarówno jednostkę, jak i cały system GLP, który został później do niej wdrożony. Zna od podszewki etap kreowania wizji działania, tworzenia "na papierze" oraz wdrażania GLP. W kolejnych latach po wdrożeniu uczestniczyła w kontrolach i weryfikacjach prowadzonych przez Jednostkę Nadzorującą, która certyfikuje podmioty badawcze. Zna sposób działania poszczególnych Inspektorów. W tej chwili działa w sektorze wyrobów medycznych i ich wdrażania.

Temat dzisiejszej rozmowy to:

Prowadzenie i kontrola badań zgodnie z zasadami DPL (GLP).

Dobra Praktyka Laboratoryjna, DLP (ang. Good Laboratory Practic, GLP) to system norm gwarantujący odpowiednią jakość badań, który określa zasady organizacji jednostek badawczych wykonujących niekliniczne badania z zakresu bezpieczeństwa oraz zdrowia człowieka i środowiska, w szczególności badania substancji oraz preparatów chemicznych wymagane ustawą, a także warunki, w jakich te badania są przechowywane, planowane i podawane w sprawozdaniu. Głównym założeniem GLP jest zapewnienie wiarygodności uzyskiwanych wyników badań poprzez ich planowanie oraz standaryzowaną weryfikację. Zasady Dobrej Praktyki Laboratoryjnej, po raz pierwszy zostały opracowane w roku 1978 przez Grupę Ekspertów ds. Dobrej Praktyki Laboratoryjnej powołaną w ramach Specjalnego Programu Kontroli Substancji Chemicznych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, z którego dowiesz się:

  1. Czym jest DPL?
  2. Jak wygląda proces certyfikacji i kto może się ubiegać o certyfikat?
  3. Jakie warunki musi spełnić jednostka badawcza, aby uzyskać certyfikat DPL?
  4. Jak prowadzić badania zgodnie z DPL?
  5. Czy warto wdrażać DPL?

Temat DPL jest bardzo interesujący i rozległy. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy oraz zapisu na szkolenie, które Pani  dr Iwona Sokołowska  poprowadzi już 10-11 marca 2022 r.

Prowadzenie i kontrola badań zgodnie z zasadami DPL (GLP).

ONLINE, 10.03.2022 - 11.03.2022, 22/03/L/O2/IS

 

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z naszym Ekspertem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

Całość rozmowy znajdziesz na Youtube: https://youtu.be/Xdm6VR729JQ 

Sprawdź nasze Social Media:

   

 


Masz pytania? Zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi.  

 

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!