Rozmowa z... Łukaszem Szałatą odcinek #21

Przed Państwem dwudziesty pierwszy odcinek naszego cyklu Rozmowa z... w której biorą udział Eksperci w branży laboratoryjnej i w ochronie środowiska.

Cykl ten nazwaliśmy: „Rozmowa z...”

CE2 Centrum Edukacji od 2003 roku współpracuje z ponad trzystoma Ekspertami, stąd też idea aby przybliżyć Państwu ich sylwetki i porozmawiać jednocześnie o sprawach, które szczególnie teraz są ważne w naszej branży.

W dwudziestym pierwszym odcinku gościem Magdaleny Dziewa jest Pan Łukasz Szałata.

dr inż. Łukasz Szałata –  wieloletni ekspert w dziedzinie inżynierii, ochrony oraz ekonomii środowiska, raportów, ocen oddziaływania na środowisko, pozwoleń zintegrowanych, doradztw  technologicznych oraz środowiskowych dla instalacji potencjalnie oddziaływających na środowisko oraz odnawialnych źródeł energii, mediator sądowy w zakresie spraw środowiskowym, w tym m.in. technologii ograniczania oddziaływania zapachowego/odorowego oraz członek gremiów doradczych z zakresu szeroko rozumianej ochrony środowiska.

Co zmieniło się w raportach ocen oddziaływania inwestycji na środowisko ?

Raporty OOŚ  są jednym z kluczowych elementów w postępowaniach środowiskowych, w działaniach zmierzających do uzyskiwania pozwolenia na budowę, bo to tak naprawdę głównie interesuje inwestora. Zanim do tego dojdzie droga jest dosyć trudna. Ostatnie lata pokazują, że uzyskanie takiej pozytywnej decyzji jest dość skompilowane, jest też obarczone dużym wydźwiękiem społecznym w procesie administracyjnym.

Procedura uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest wydłużona w czasie. Wynika to między innymi z zapisów naszego prawa Ochrony środowiska oraz wymogów Unii Europejskiej.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z dr inż. Łukasz Szałata aby poznać więcej szczegółów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

Całość rozmowy znajdziesz na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=lbPDybqiUWk

Sprawdź nasze Social Media:

   

 


Masz pytania? Zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi.  

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!