Eksperci PCA odpowiadają na pytania

Rośnie znaczenie akredytacji i świadomość korzyści, jakie przynosi ona każdemu z nas. Żeby przybliżyć Państwu sposób funkcjonowania PCA, obszary naszej działalności, a także cele i zasady, jakimi się kierujemy, poprosiliśmy naszych ekspertów o odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o akredytację. Sprawnie działający system oceny zgodności, którego PCA jest częścią, zapewnia wiarygodność wyników badań, wzorcowań, inspekcji, certyfikacji i weryfikacji, potwierdza kwalifikacje osób i systemów zarządzania, a w efekcie – pomaga budować zaufanie konsumentów do jakości i bezpieczeństwa towarów oraz usług, wspiera konkurencyjność polskiego przemysłu i wzmacnia handel międzynarodowy.

FAQ 1 Na czym opiera się wiarygodność akredytacji przyznawanych przez PCA?

FAQ 2 Co wynika z tego dla polskiego przemysłu? Odpowiada Hanna Tugi, kierownik Działu Akredytacji Badań i Certyfikacji Żywności.

 

FAQ 3 Czym zajmuje się Polskie Centrum Akredytacji? Odpowiada Andrzej Kober, kierownik Działu Akredytacji Badań Mechanicznych i Fizycznych.

 

FAQ 4 Po co właściwie potrzebne są nam certyfikaty?

FAQ 5 W jaki sposób przekłada się to na rzeczywistość konsumencką? Odpowiada Mirosława Żółtowska, koordynator w Dziale Akredytacji Badań Emisji w Środowisku.

 

FAQ 6 Jakimi obszarami zajmuje się Polskie Centrum Akredytacji?

FAQ 7 Jakimi obszarami planujecie się zająć w najbliższej przyszłości? Odpowiada Marek Wilgos, koordynator w Dziale Akredytacji Inspekcji, Certyfikacji Wyrobów i Osób.

Wszystkie odpowiedzi:

 

Źródło: https://www.pca.gov.pl/akredytacja/akredytacja/ksperciodpowiadajnapytania/?fbclid=IwAR2TKJMHN_hXoLacFuk4D4ddyjZPHFQcoM9MLiuVAaKGk-_v8kTVvjVMD-Y

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!