Rozmowa z... Marzeną Sadowską odcinek #2

Przed Państwem drugi odcinek naszego cyklu Rozmowa z... w której biorą udział Eksperci w branży laboratoryjnej i w ochronie środowiska.

Cykl ten nazwaliśmy: „Rozmowa z...”

CE2 Centrum Edukacji od 2003 roku współpracuje z ponad trzystoma Ekspertami, stąd też idea aby przybliżyć Państwu ich sylwetki i porozmawiać jednocześnie o sprawach, które szczególnie teraz są ważne w naszej branży.

W drugim odcinku gościem będzie Pani Marzena Sadowska.

Marzena Sadowska - Posiada 37 letnie doświadczenie w pracy w górnictwie, geologii, hydrogeologii, rekultywacjach i ochronie środowiska. Podczas swojej kariery kierowała zakładem górniczym i firmami prowadzącymi roboty geologiczne. Jest autorem lub współautorem przeszło 200 opracowań geologiczno-górniczych dla złóż kopalin a także ponad 20 audytów przed prywatyzacyjnych, dotyczących zgodności z przepisami środowiskowymi m.in. w sektorze górnictwa, metalurgii, maszyn, obronności, energetyki, uzdrowiska państwowych. Wykonywała wyceny złóż kopalin chemicznych (gips, siarka), energetycznych (ropa, gaz, węgiel kamienny i brunatny), metali nieżelaznych i budowlanych. Podczas pracy w Ministerstwie Środowiska była odpowiedzialna miedzy innymi za nadzór nad koncesjami wydobywczymi. Koordynowała projekt dla Ministerstwa Środowiska – ocena możliwości wykorzystania złóż uranu w Polsce. Prowadziła doradztwo w projektach energetycznych. Pełniła funkcję nadzoru geologicznego przy budowie terminalu LNG w Świnoujściu, budowy dróg szybkiego ruchu i autostrady A2.  

Od ponad 12 lat prowadzi szkolenia i warsztaty dla pracowników administracji centralnej, pracowników jednostek samorządowych i przedsiębiorców z zakresu stosowania przepisów ochrony środowiska: prowadzenia procesu ooś i sooś, szkód w środowisku, ochrony powierzchni ziemi, remediacji i rekultywacji, prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej na obszarach Natura2000. Podczas współpracy z CE2 wykonała ponad 20 Raportów początkowych dla przemysłu. Posiada uprawnienia m.in.: Biegłego z listy MOŚZNiL - w zakresach postępowania wodno prawnego nr 1057 i sporządzania ocen oddziaływania na środowisko nr 1056, MOŚZNiL 1998, Biegłego z listy Wojewody Pomorskie - w zakresach: postępowania wodno-prawnego nr 049 i sporządzania ocen oddziaływania na środowisko nr 048 Wojewoda Pomorski 2000.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

Całość rozmowy znajdziesz na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=btzfkcWKN58

Sprawdź nasze Social Media:

   

 


Masz pytania? Zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi.  

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!