Szkolenie On-line

Więcej informacji odnośnie form szkoleń znajdziesz tutaj.

Dlaczego warto?
Pracując w laboratorium badań środowiska pracy powinieneś znać:
  • Aktualne wymagania i normy dotyczące pobierania próbek powietrza na stanowiskach pracy do oceny frakcji wdychalnej i respirabilnej pyłów i czynników chemicznych
  • Wymagania dla wyposażenia pomiarowego, potwierdzenia sprawności, spójności pomiarowej
  • Metody szacowania niepewności i zasady podawania i zapisu wyniku z niepewnością.
To szkolenie projektowaliśmy z myślą o:
  • pracownikach laboratoriów akredytowanych w obszarze badania środowiska pracy i laboratoriów ubiegających się o akredytację.
Biorąc udział w szkoleniu:
  • Uzupełnisz swoją wiedzę w zakresie zmian wprowadzonych w normach, aktach prawnych dzięki czemu będziesz na bieżąco ze wszystkimi obowiązującymi zasadami, co znacząco zoptymalizuje działania w laboratorium.
  • Poznasz sposoby potwierdzenia przedmiotowych metod badawczych, co zaowocuje usprawnieniem oraz ułatwieniem codziennej pracy w laboratorium.
  • Poznasz zasady szacowania niepewności dla przedmiotowych metod badawczych (ze szczególnym uwzględnieniem niepewności pobierania próbek powietrza – ostatnie zmiany), dzięki czemu usprawnisz swoje działania, oraz unikniesz powszechnie popełnianych błędów.
  • Poznasz zmiany w rozporządzeniu w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych i wynikające z nich obowiązki, co ułatwi Ci i usprawni ich wdrażanie w swoim Laboratorium, czeki czemu zaoszczędzisz czas i lepiej przygotujesz Zespół do zmian.
  • Poznasz aspekty funkcjonowania głowic do pobierania frakcji wdychanej i respirabilnej aerozoli, dzięki czemu wzbogacisz swój warsztat pracy oraz rozwiniesz swoją wiedzę.
Program szkolenia
  • Terminy i definicje aerozolu i pyłu, frakcji wdychalnej i respirabilnej,
  • Wymagania norm PN-Z-04507:2022-05+Ap1:2022-08 oraz PN-Z-04508:2022-05+Ap1:2022-08 dotyczące m. in.
    • wyposażenia pomiarowego,
    • przygotowania, kondycjonowania i pobierania próbek powietrza w środowisku pracy,
    • wykonania oznaczenia metodą grawimetryczną,
    • obliczenia wyników stężenia i wskaźników narażenia,
    • zawartości raportu z badań.
  • Weryfikacja metody badawczej: przykłady cech charakterystycznych metody
    i prowadzenia obliczeń,
  • Szacowanie i ocena niepewności metody badawczej,
  • Potwierdzanie ważności wyników.
Nasz Ekspert

Grzegorz Jenczała - Absolwent Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Auditor systemu zarządzania wg normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02, auditor techniczny oraz posiadacz certyfikatu auditora zintegrowanego systemu zarządzania. Członek Komitetu Technicznego nr 157 ds. Zagrożeń Fizycznych w Środowisku Pracy oraz nr 159 ds. Zagrożeń Chemicznych i Pyłowych w Środowisku Pracy, działających przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Wykładowca Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w ramach studiów podyplomowych „Ekspert akredytowanego Laboratorium Badawczego”. Ekspert i praktyk z ponad 18-letnim doświadczeniem w zakresie pobierania próbek oraz badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia i uciążliwych w środowisku pracy. Posiada wiedzę i kompetencje w opracowywaniu nowych metod i procedur badawczych, ich weryfikacji i walidacji oraz oceny niepewności pomiaru. Obecnie Kierownik Techniczny w zakresie badań i pomiarów w środowisku pracy w trzech laboratoriach badawczych oraz trener i szkoleniowiec.

 
Informacje organizacyjne

Cena szkolenia online obejmuje: Wykłady, dyskusję w gronie ekspertów, materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, świadectwo uczestnictwa w szkoleniu.

Do 5 dni kalendarzowych w przypadku szkoleń stacjonarnych lub do 3 dni kalendarzowych w przypadku szkoleń on-line przed datą szkolenia otrzymasz informację o realizacji szkolenia, (wraz ze szczegółami o miejscu i harmonogramie czasowym szkolenia), przesunięciu lub o odwołaniu (z uzasadnieniem decyzji).

CE2 Centrum Edukacji nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treści szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.

*ZWOLNIENIA SZKOLEŃ Z PODATKU VAT

Podstawy prawne: 
1. Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 29 lit. C Ustawy o VAT zwalnia się z podatku VAT szkolenia finansowane w całości ze środków publicznych

2. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. paragraf 3 ustęp 1 pkt. 14 zwalnia się z podatku VAT szkolenia finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych

 
Miejsce szkolenia ONLINE
Rozpoczęcie zajęć 19.09.2024 od godz. 09:00
Zakończenie zajęć do godz. 15:00
Czas trwania 6 h dydaktycznych
Ilosć dni szkolenia 1
Cena szkolenia on-line dla drugiej i kolejnej osoby z firmy netto: 480,00 zł brutto: 590,40 zł
Cena szkolenia on-line dla pierwszej osoby z firmy netto: 530,00 zł brutto: 651,90 zł

Odliczanie do daty zakończenia rezerwacji

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Szczegóły szkolenia

Kategoria szkolenia: Szkolenia Laboratorium
Numer szkolenia: 24/09/L/O1/GJ2
Zaczyna się:19/09/2024
Kończy się:19/09/2024
Lokalizacja:ONLINE

Rezerwacja

Cena szkolenia on-line dla pierwszej osoby z firmy
zł 530.00
Cena szkolenia on-line dla drugiej i kolejnej osoby z firmy
zł 480.00

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!