Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

20 mar

Pobieranie próbek wód i ścieków do badań z uwzględnieniem znowelizowanych norm w tym PN-EN ISO 5667-1:2023-10. Jak zapewnić właściwą jakość procesu pobierania próbek, ocena niepewności, zapewnienie spójności i unikanie błędów.

Szkolenie z zakresu pobierania próbek wody i ścieków, dzięki któremu poznasz wytyczne m.in. normy PN-EN ISO 5667-1:2023-10 i zwiększysz zyski swojego Laboratorium.
20 mar

Praktyczne zastosowanie metod chromatografii gazowej oraz GC-MS. Warsztaty laboratoryjne.

To szkolenie jest dla Ciebie jeśli jesteś analitykiem wprowadzającym techniki chromatograficzne do rutynowych analiz w swoim laboratorium lub pragniesz pogłębić swoją wiedzę na temat metod GC.
20 mar

ICP-OES: Optyczna spektrometria emisyjna ze wzbudzeniem w plazmie indukcyjnie sprzężonej. Teoria i praktyka.

Optyczna spektrometria emisyjna w teorii i praktyce to szkolenie skierowane dla osób wdrażających technikę ICP-OES do badań laboratoryjnych, zajmujących się tą techniką lub pragnących poszerzenia wiedzy w tym zakresie.
21 mar
h. 09:00

Program Rozwoju Zawodowego - Specjalista ds. walidacji i oceny niepewności Poziom I

Biorąc udział w szkoleniach uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników. Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
21 mar

Wyznaczanie parametrów weryfikacji i walidacji metod mikrobiologicznych w badaniach wody zgodnie z PN-EN ISO 13843 wraz z oszacowaniem niepewności wg PN-ISO 29201:2022-02 na praktycznych przykładach. Szkolenie z elementami warsztatów

Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się jak wykonać weryfikację i walidację metod mikrobiologicznych w badaniach wody zgodnie z PN-EN ISO 13843 oraz poznasz wymagania normy PN-ISO 29201:2022-02 w zakresie oceny niepewności ilościowych metod mikrobiologicznych próbek wody.
22 mar

Pobieranie i oznaczanie czynników pyłowych/aerozoli w środowisku pracy.

Biorąc udział w szkoleniu poznasz aktualne wymagania i normy dotyczące pobierania próbek powietrza na stanowiskach pracy do oceny frakcji wdychalnej i respirabilnej pyłów i czynników chemicznych.
26 mar

Spektroskopia w podczerwieni FT-IR- specyfika metody.

Biorąc udział szkoleniu usystematyzujesz swoją wiedzę na temat podstaw teoretycznych i uzyskasz praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania oscylacyjnej spektroskopii w podczerwieni (FTIR) .
26 mar

Realizacja wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w codziennej pracy w laboratorium - najczęściej stwierdzane niezgodności.

Jeśli pracujesz w akredytowanym laboratorium, na szkoleniu dowiesz się jak spełnić wymagania normy PN-EN ISO/IEC w codziennej pracy, aby uniknąć niezgodności.
26 mar

Pobieranie próbek i wyznaczanie wartości opałowej stałych paliw wtórnych.

Szkolenie dla pracowników laboratorium, które w zakresie badań posiada wyznaczanie wartości opałowej biopaliw stałych.
26 mar

Wymagania dotyczące pomiarów poziomu hałasu oraz dopuszczalne poziomy dźwięku w pomieszczeniach- obowiązujące od 2024-04-01.

Szkolenie dla osób wykonujących pomiary poziomu hałasu wewnątrz pomieszczeń, na którym poznasz m.in. sposoby wykonywania obliczeń wyników końcowych wraz z niepewnością.
26 mar

Nadzór nad wyposażeniem w aspekcie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i zachowanie spójności pomiarowej.

Szkolenie dla osób zainteresowanych tematyką nadzoru nad wyposażeniem w laboratorium. Biorąc udział w szkoleniu nauczysz się projektować procedury stosowane w procesie nadzoru nad wyposażeniem i sprawdzeniami pośrednimi, co umożliwi Ci samodzielne opracowanie procedury nadzoru nad wyposażeniem oraz zaplanowanie programów wzorcowań i sprawdzeń pośrednich.
27 mar

Potwierdzenie ważności wyniku metod mikrobiologicznych i molekularnych. Prowadzenie i ocena kart kontrolnych.

Szkolenie dla pracowników laboratorium badawczego, personelu kierowniczego laboratorium mikrobiologicznego, zajmujących się potwierdzaniem ważności wyników metod mikrobiologicznych.
3 kwi

Metody referencyjne w badaniach ścieków – CHZT, BZTn i zawiesiny.

Biorąc udział w szkoleniu poszerzysz i uzupełnisz wiedzę z obszaru spektometrii, metod elektrochemicznych i wagowych niezbędną do prawidłowej realizacji metodyki oznaczania CHZT, BZTn i zawiesin.
4 kwi

Badanie mikroklimatu w środowisku pracy wg PN-EN ISO 7730:2006, PN-EN ISO 7243:2018-01 i PN-EN ISO 11079:2008.

Szkolenie dla pracowników laboratorium badawczego, w obszarze badania środowiska pracy lub laboratorium ubiegającego się o akredytację, na którym zdobędziesz umiejętności w zakresie identyfikacji środowiska termicznego i badania parametrów środowiska termicznego zgodnie z wymaganiami norm i przepisów prawa.
4 kwi

Optymalizacja metody i rozwiązywania problemów w HPLC dla zaawansowanych

Szkolenie dla analityków wprowadzających techniki chromatograficzne do rutynowych analiz, chcących pogłębić wiedzę na temat metod HPLC.
4 kwi

Badanie gazów odlotowych. Poradnik poprawnego wykonania pomiaru - czynności przed, w trakcie, i po; czyli to na co każdy wykonujący pomiary powinien zwrócić uwagę.

Szkolenie dla osób zajmujących się emisją, przede wszystkim dla nowo zatrudnionego personelu, na którym zapoznasz się z najbardziej aktualną wiedzą z zakresu badań gazów odlotowych, omówione zostaną wszystkie niezbędne działania od planowania pomiaru i wizji lokalnej do sprawozdania z badań oraz kwestie szacowania niepewności stężenia substancji emitowanej do atmosfery.
4 kwi

Szybkie metody reakcji na problemy jakościowe w laboratorium – działania korygujące, ryzyko i szanse, odstępstwa i badania niezgodne z wymaganiami według normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Warsztaty.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za system zarządzania jakością w laboratorium, na szkoleniu zapoznasz się z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i zasadniczymi zmianami jakie wprowadza.
28 maj

Zastosowanie chromatografii cieczowej sprzężonej ze spektrometrią mas w badaniach pozostałości substancji szkodliwych w żywności i paszach.

Szkolenie skierowane do osób pracujących z w wysokosprawną chromatografią cieczową (HPLC), mających wykształcenie przyrodnicze (tzn. absolwentów Politechnik, wydziałów chemicznych, biologicznych, ochrony środowiska, farmacji, technologii żywienia itp.) pragnących pogłębić wiedzę z zakresu spektrometrii mas i chromatografii cieczowej sprzężonej ze spektrometrią mas.
5 kwi

Analiza danych uzyskanych podczas monitorowania ważności wyniku vs wyniki z walidacji

Szkolenie ma na celu wskazanie uczestnikom możliwości wielokierunkowego i skutecznego wykorzystania procesu monitorowania ważności wyników do wspierania innych obszarów działalności laboratoryjnej.
8 kwi

Odpowiedzialność karna - sankcje za naruszenie przepisów środowiskowych, a kontrole WIOŚ. Postępowania administracyjne.

WIOŚ zapowiedział się z kontrolą w Twojej firmie? Dowiedz się na szkoleniu, kiedy podmiot korzystający ze środowiska narusza przepisy prawne, jakie dokumenty musisz przygotować i na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę, aby po zakończonej kontroli WIOŚ „otrzymać laurkę”, a nie kare. Przygotuj się do kontroli efektywnie.
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!