Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

18 kwi

BHP w laboratoriach i pracowniach chemicznych- bezpieczna praca w warunkach szkodliwych. Wymagania stawiane przez rozporządzenia REACH i CLP.

Szkolenie dla pracowników laboratorium, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób kontrolować ryzyko narażenia pracowników na czynniki szkodliwe.
19 kwi

Walidacja metod chromatograficznych w praktyce laboratoryjnej

Celem szkolenia jest przedstawienie wymagań zawartych w normie PN-EN ISO/IEC 17025: 2018-02 w odniesieniu do prawidłowej realizacji procesu związanego z wyborem, weryfikacją i walidacją metod chromatograficznych
22 kwi

Doskonalenie kompetencji w obszarze wykonywania badan metodami klasycznymi ( metody wagowe, potencjometryczne, miareczkowanie, spektrofotometryczne).

Szkolenie dla osób pracujących w laboratorium, przygotowujących się do wykonywania badań w analizach klasycznych w tym metodami spektrofotometrycznymi, wagowymi, potencjometrycznymi, miareczkowymi.
22 kwi

Nowelizacja normy PN-EN ISO/IEC 17043:2023-10 - wpływ na system zarządzania laboratorium

Podczas szkolenia dowiesz się jakie zmiany w laboratorium wniesie nowelizacja dokumentu DA-05 zapoznasz się z aktualnymi wymaganiami jednostki akredytującej w zakresie uczestnictwa i wykorzystania wyników badań biegłości i porównań międzylaboratoryjnych.
23 kwi

Transgraniczne przemieszczanie odpadów (TPO) w roku 2024. Nowe obowiązki i rejestracja w systemie SENT.

Szkolenie skierowane do podmiotów zainteresowanych międzynarodowym przemieszczaniem odpadów i firm realizujących międzynarodowe transporty odpadów. Uczestnicy zdobędą wiedzę jak prowadzić legalną działalność w obszarze transgranicznego przemieszczania odpadów.
23 kwi

Wybór, weryfikacja, walidacja i ocena niepewności fizykochemicznych metod badawczych zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02- ćwiczenia warsztatowe.

Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie weryfikacji metod badawczych i oceny niepewności pomiaru.
24 kwi

Odpady niebezpieczne: zasady bezpiecznego postępowania i bezpieczny transport.

Szkolenie o bezpiecznym postępowaniu z odpadami niebezpiecznymi o transporcie odpadów, a szczególnie odpadów niebezpiecznych, dla zlecających transportowanie odpadów i tych, którzy ten transport realizują oraz dla posiadaczy odpadów.
24 kwi

Operaty wodnoprawne – opracowanie i kryteria oceny zgodnie z wymaganiami prawa wodnego.

Szkolenie dla pracowników firm odpowiedzialnych za gospodarkę wodno-ściekowa, oraz dla konsultantów i pracowników instytucji uczestniczących w procesie przygotowania wniosków i wydawania pozwoleń wodnoprawnych.
25 kwi

Fluorescencyjna spektrometria rentgenowska XRF- specyfika metody.

Szkolenie skierowane do osób zajmujących się badaniem próbek metodą fluorescencyjnej spektrometrii rentgenowskiej XRF.
25 kwi

Badanie hałasu przemysłowego i komunikacyjnego zgodnie z metodykami referencyjnymi. Zapewnienie spójności pomiarowej. Ocena niepewności.

Szkolenie dla osób pracujących w laboratoriach badających hałas w środowisku, na którym dowiesz się min. jak uzyskać wiarygodny i porównywalny wynik badania hałasu.
25 kwi

Parametry istotne w badaniach fizykochemicznych wody – mętność i barwa- Nowość.

Szkolenie dla pracowników laboratorium fizykochemicznego, na którym dowiesz się jak dobrać odpowiednią metodę badań wody i ścieków.
25 kwi

Prowadzenie i kontrola badań zgodnie z zasadami DPL (GLP).

Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się jak zbudować i utrzymać system Dobrej Praktyki Laboratoryjnej w swojej jednostce organizacyjnej, co pomoże Ci poprawić efektywność pracy i zoptymalizować działania prowadzone w laboratorium.
26 kwi

Ręczne pobieranie próbek paliw i biopaliw ciekłych. Czynniki wpływające na wiarygodność i reprezentatywność próbki. Wymagania normy PN-EN ISO 3170 oraz BHP.

Na szkoleniu dowiesz się o aktualnych wymaganiach stawianych osobom wykonującym czynności pobierania próbek, co w znacznym stopniu podwyższy twoje bezpieczeństwo podczas pracy.
29 kwi

Droga do akredytacji w pigułce. Podstawowe wymagania dla laboratoriów badawczych i wzorcujących starających się o uzyskanie akredytacji na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Przegląd dokumentów PCA.

Na szkoleniu uzyskasz praktyczne informacje związane z procesem akredytacji oraz nabędziesz umiejętności niezbędne do wdrożenia systemu zarządzania w laboratorium.
30 kwi

Mikrobiologia. Organizmy testowe, a zapewnienie spójności pomiarowej.

Szkolenie dla pracowników akredytowanego laboratorium badawczego, na którym poznasz zagadnienia związane z organizmami testowymi i spójnością pomiarową.
6 maj
h. 09:00

Program Rozwoju Zawodowego - Specjalista ds. walidacji i oceny niepewności Poziom III

Biorąc udział w szkoleniach uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników. Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
6 maj

Chromatografia jonowa w praktyce w laboratorium akredytowanym- rozwiązywanie problemów, prezentacja wyników analiz zgodnie z obowiązującymi Rozporządzeniami.

Jeśli pracujesz w laboratorium pomiarowym i badawczym, posiadającym akredytację wg. ISO 17025 i wykorzystujesz w swoich badaniach chromatografię jonową lub inne metody chromatograficzne (HPLC, GC) dowiedz się- jak rozwiązać problemy związane z analizą oraz jak prawidłowo prezentować wyniki analiz zgodnie z obowiązującymi Rozporządzeniami.
7 maj

Wykorzystanie oraz interpretacja zawartości świadectw wzorcowania wyposażenia używanego w laboratorium fizykochemicznym. Spójność pomiarowa, CRM/RM zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02

Jeśli jesteś zainteresowany tematyką analizy świadectw wzorcowania na szkoleniu poznasz wymagania normy PN-EN SIO/IEC 17025:2018-02 w tym zakresie i będziesz przygotowany merytorycznie do samodzielnego prowadzenia nadzoru nad wyposażeniem w laboratorium.
7 maj

Jak udokumentować przegląd zarządzania w świetle wymagań nowej normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za system zarządzania jakością w laboratorium, na szkoleniu zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
7 maj

Ustawa o bateriach i akumulatorach – obowiązki przedsiębiorcy/importera wynikające z ustawy.

Szkolenie przedstawia aktualne wymagania prawne ustawy o bateriach i akumulatorach związane z ich wprowadzaniem na rynek krajowy, omawia sposób postępowania ze zużytymi bateriami i obowiązki uczestników rynku baterii w Polsce. Przybliża planowane zmiany wynikające z konieczności wdrożenia do przepisów zobowiązań jakie niesie Europejski Zielony Ład.
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!