Szkolenia laboratorium

Szkolenie Stacjonarne

Więcej informacji odnośnie form szkoleń znajdziesz tutaj.

Dlaczego warto?
To szkolenie jest dla Ciebie jeżeli:
  • Jesteś analitykiem wprowadzającym techniki chromatograficzne do rutynowych analiz w swoim laboratorium
  • Pragniesz pogłębić swoją wiedzę na temat metod HPLC i GC
Po ukończeniu szkolenia:
  • Nauczysz się sposobów rozwiązywania często występujących problemów, co poszerzy Twoje kompetencje i ułatwi samodzielną pracę z chromatografem.
  • Poznasz typowe problemy występujące w codziennej pracy z użyciem metod chromatograficznych, dzięki czemu nauczysz się identyfikować źródła potencjalnych trudności i unikniesz popełniania pomyłek.
  • Samodzielnie rozwiążesz zadania przygotowane przez Eksperta dotyczące problemów z zakresu chromatografii gazowej i cieczowej, co pozwoli Ci na utrwalenie zdobytej wiedzy i ułatwi wykorzystanie jej w codziennej pracy
Program szkolenia

Dzień pierwszy:

  • Dozowanie próbek w kapilarnej chromatografii gazowej: z podziałem i bez podziału; dozowanie próbek trudnolotnych: dozowanie na zimna kolumnę (cool on-column injection) oraz dozownik z programowana temperaturą (PTV). Kolumny chromatograficzne: budowa kolumn; dobór kolumny do analizy; stopień rozdziału: – rozdzielenie niedzielących się sygnałów; prędkość przepływu gazu nośnego - krzywa Van Deemter'a; kształt sygnału chromatograficznego; detektory.
  • Omówienie typowych problemów występujące w chromatografii gazowej. Odpowiedzi na pytania uczestników kursu. Problemy i zadania: (I) Indeksy retencji, stałe McReynolds'a, współczynnik fazowy; współczynnik podziału; krzywa Van Deemter'a; krzywa wzorcowa.; (II) Praktyczne szacowanie niepewności pomiarowej: próbka losowa, precyzja, dokładność,
  • Odchylenie standardowe, rozkład Gaussa, rozkład Studenta, błąd a niepewność, błąd gruby, prawo propagacji błędu; procedura oceny niepewności procesu analitycznego składającego się z kilku etapów

Dzień drugi:

  • Optymalizacja metody rozdzielenia w HPLC
  • Typowe problemy w analizie HPLC. Metody przygotowania próbek do analizy HPLC. Walidacja metod chromatograficznych. Obliczanie na podstawie rzeczywistych chromatogramów, jak poprawić czułość oznaczenia, test poprawności metody (system suitability test).
  • Dyskusja z uczestnikami kursu - typowe problemy spotykane w analizie HPLC

 

Nasi Eksperci:

Profesor na Wydziale Chemii w Pracowni Chemii Analitycznej Stosowanej UW. Ekspert w dziedzinie oznaczania związków organicznych metodami HPLC oraz HPLC/MS. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu chromatografii cieczowej i spektrometrii mas. Autorka i współautorka artykułów naukowych, publikowanych w uznanych czasopismach naukowych. Pasjonatka metody chromatografii cieczowej.

Profesor w Pracowni Radiochemii i Chemii Atmosfery Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert w zakresie analiz śladowych ilości związków organicznych w środowisku metodami chromatograficznymi. Wieloletnie doświadczenie Wykładowcy zdobyte również za granicą pozwolą na przedstawienie materiału szkoleniowego w sposób jasny i zrozumiały, co pozwala spełnić nawet najwyższe oczekiwania uczestników szkoleń.

Informacje organizacyjne

Cena szkolenia online obejmuje: 

  • wykłady,
  • dyskusję w gronie ekspertów,
  • materiały szkoleniowe w formie elektronicznej,
  • świadectwo uczestnictwa w szkoleniu.

Więcej informacji dot. regulaminu, realizacji szkolenia oraz rabatów znajdziecie Państwo tutaj.

Akademia analiza instrumentalnych

Miejsce szkolenia ONLINE
Rozpoczęcie zajęć 23.11.2022 od godz. 09:00
Zakończenie zajęć 24.11.2022 do godz. 16:00
Czas trwania 14 h dydaktycznych
Ilosć dni szkolenia 2
Cena dla drugiej i kolejnej osoby netto: 1290,00 zł brutto: 1586,70 zł
Cena szkolenia dla pierwszej osoby netto: 1390,00 zł brutto: 1709,70 zł

Odliczanie do daty zakończenia rezerwacji

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Szczegóły szkolenia

Kategoria szkolenia:
Numer szkolenia: 22/11/L/O2/GiB
Zaczyna się:23/11/2022
Kończy się:24/11/2022
Lokalizacja:ONLINE

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!