Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

25 kwi

Badanie hałasu przemysłowego i komunikacyjnego zgodnie z metodykami referencyjnymi. Zapewnienie spójności pomiarowej. Ocena niepewności.

Szkolenie dla osób pracujących w laboratoriach badających hałas w środowisku, na którym dowiesz się min. jak uzyskać wiarygodny i porównywalny wynik badania hałasu.
25 kwi

Parametry istotne w badaniach fizykochemicznych wody – mętność i barwa- Nowość.

Szkolenie dla pracowników laboratorium fizykochemicznego, na którym dowiesz się jak dobrać odpowiednią metodę badań wody i ścieków.
25 kwi

Prowadzenie i kontrola badań zgodnie z zasadami DPL (GLP).

Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się jak zbudować i utrzymać system Dobrej Praktyki Laboratoryjnej w swojej jednostce organizacyjnej, co pomoże Ci poprawić efektywność pracy i zoptymalizować działania prowadzone w laboratorium.
26 kwi

Ręczne pobieranie próbek paliw i biopaliw ciekłych. Czynniki wpływające na wiarygodność i reprezentatywność próbki. Wymagania normy PN-EN ISO 3170 oraz BHP.

Na szkoleniu dowiesz się o aktualnych wymaganiach stawianych osobom wykonującym czynności pobierania próbek, co w znacznym stopniu podwyższy twoje bezpieczeństwo podczas pracy.
29 kwi

Nowelizacja normy PN-EN ISO/IEC 17043:2023-10 - wpływ na system zarządzania laboratorium

Podczas szkolenia dowiesz się jakie zmiany w laboratorium wniesie nowelizacja dokumentu DA-05 zapoznasz się z aktualnymi wymaganiami jednostki akredytującej w zakresie uczestnictwa i wykorzystania wyników badań biegłości i porównań międzylaboratoryjnych.
29 kwi

Droga do akredytacji w pigułce. Podstawowe wymagania dla laboratoriów badawczych i wzorcujących starających się o uzyskanie akredytacji na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Przegląd dokumentów PCA.

Na szkoleniu uzyskasz praktyczne informacje związane z procesem akredytacji oraz nabędziesz umiejętności niezbędne do wdrożenia systemu zarządzania w laboratorium.
30 kwi

Mikrobiologia. Organizmy testowe, a zapewnienie spójności pomiarowej.

Szkolenie dla pracowników akredytowanego laboratorium badawczego, na którym poznasz zagadnienia związane z organizmami testowymi i spójnością pomiarową.
6 maj
h. 09:00

Program Rozwoju Zawodowego - Specjalista ds. walidacji i oceny niepewności Poziom III

Biorąc udział w szkoleniach uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników. Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
6 maj

Chromatografia jonowa w praktyce w laboratorium akredytowanym- rozwiązywanie problemów, prezentacja wyników analiz zgodnie z obowiązującymi Rozporządzeniami.

Jeśli pracujesz w laboratorium pomiarowym i badawczym, posiadającym akredytację wg. ISO 17025 i wykorzystujesz w swoich badaniach chromatografię jonową lub inne metody chromatograficzne (HPLC, GC) dowiedz się- jak rozwiązać problemy związane z analizą oraz jak prawidłowo prezentować wyniki analiz zgodnie z obowiązującymi Rozporządzeniami.
7 maj

Wykorzystanie oraz interpretacja zawartości świadectw wzorcowania wyposażenia używanego w laboratorium fizykochemicznym. Spójność pomiarowa, CRM/RM zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02

Jeśli jesteś zainteresowany tematyką analizy świadectw wzorcowania na szkoleniu poznasz wymagania normy PN-EN SIO/IEC 17025:2018-02 w tym zakresie i będziesz przygotowany merytorycznie do samodzielnego prowadzenia nadzoru nad wyposażeniem w laboratorium.
7 maj

Jak udokumentować przegląd zarządzania w świetle wymagań nowej normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za system zarządzania jakością w laboratorium, na szkoleniu zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
7 maj

Ustawa o bateriach i akumulatorach – obowiązki przedsiębiorcy/importera wynikające z ustawy.

Szkolenie przedstawia aktualne wymagania prawne ustawy o bateriach i akumulatorach związane z ich wprowadzaniem na rynek krajowy, omawia sposób postępowania ze zużytymi bateriami i obowiązki uczestników rynku baterii w Polsce. Przybliża planowane zmiany wynikające z konieczności wdrożenia do przepisów zobowiązań jakie niesie Europejski Zielony Ład.
7 maj

Legionella – wykrywanie, oznaczanie i monitorowanie oraz ocena ryzyka w świetle przepisów z uwzględnieniem zmian dyrektywy dotyczącej wody pitnej

Jeśli jesteś pracownikiem laboratoriów wykonujących badania mikrobiologiczne wody biorąc udział w szkoleniu dowiesz się jak interpretować wyniki badań w kontekście wymagań prawnych.
8 maj
h. 09:00

Program Rozwoju Zawodowego- Kierownik ds. Jakości Poziom I.

Szkolenie dla osób, które rozpoczynają pracę lub posiadają krótki staż pracy w laboratorium ze wdrożoną normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 9 dni (łącznie 72 h dydaktyczne).
9 maj

Gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie. Aspekty prawne i organizacyjne.

Na szkoleniu zdobędziesz wiedzę o wymaganiach prawnych regulujących gospodarowania odpadami i ich praktycznych zastosowaniach, co pomoże Ci w prawidłowej realizacji obowiązków wynikających z ustawy o odpadach. Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom wytwarzającym odpady, zbierających odpady, przetwarzających odpady oraz wszystkich zarejestrowanych w BDO. Dla osób zajmujących się gospodarką odpadami w przedsiębiorstwach.
9 maj

Przygotowanie nowego pracownika do zadań w akredytowanym laboratorium badawczym i wzorcującym: prosto o normie ISO 17025.

Szkolenie dla pracowników laboratoriów badawczych i wzorcujących, na którym dowiesz się jakie są wymagania na każdym z etapów pracy laboratorium (Norma PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02; dokumenty Polskiego Centrum Akredytacji DA-02, DA-06, DAB-07, Wytyczne EA zawarte w dokumencie EA-04/16).
10 maj

Obowiązki przedsiębiorstw w zakresie rozporządzeń REACH i CLP.

Szkolenie dla osób odpowiedzialnych za gospodarkę chemikaliami, BHP, ochronę środowiska i zaopatrzenie w przedsiębiorstwach, dzięki któremu poszerzysz wiedzę i nabędziesz praktycznych umiejętności w ww. zakresie.
10 maj

Zasady planowania i wykonania pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia 2024 rok.

Szkolenie dla pracowników laboratorium badawczego, w obszarze badania środowiska pracy lub laboratorium ubiegającego się o akredytację, na którym poznasz przepisy prawne dotyczące badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy oraz substancji i mieszanin chemicznych w środowisku pracy.
10 maj

Zmiany ustawy OOŚ z elementami K.P.A. w wydawaniu decyzji środowiskowych.

Szkolenie dla osób biorących udział w postępowaniach administracyjne (urzędników, przedstawicieli inwestorów, konsultantów) w sprawach związanych z wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
14 maj

Prawo pracy 2024 w działalności laboratoryjnej, praktyczny trening umiejętności dla zarządzających laboratorium.

Szkolenie dla kierowników laboratoriów oraz pracowników HR, praktyczny trening umiejętności interpretacji nowych przepisów prawa pracy.
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!