Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

16 cze
h. 09:00

Program Rozwoju Zawodowego - Specjalista ds. walidacji i oceny niepewności Poziom III

Biorąc udział w szkoleniach uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników. Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
16 cze

Gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie od A do Z.

Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom wytwarzającym odpady, zbierających odpady, przetwarzających odpady oraz wszystkich zarejestrowanych w BDO. Dla osób zajmujących się gospodarką odpadami w przedsiębiorstwach.
17 cze

Badania molekularne - PCR i Real-time PCR w laboratorium akredytowanym.

Biorąc udział w szkoleniu zdobędziesz wiedzę pozwalająca na samodzielne projektowanie reakcji PCR, przeanalizujesz temat elementów kontrolnych stosowanych w reakcji PCR oraz będziesz potrafił przeprowadzić proces walidacji oraz sterowania jakością badań molekularnych.
18 cze

Błędy popełniane w technice PCR i real-time PCR

Zajmujesz się techniką PCR i real-time PCR? Sprawdź jakie błędy są najczęściej popełniane i jak ich uniknąć.
24 cze

Doskonalenie kompetencji kierownika do spraw jakości. Szybkie metody reakcji na problemy jakościowe w laboratorium – działania korygujące, ryzyko i szanse, odstępstwa i badania niezgodne z wymaganiami według normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Warsztaty.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za system zarządzania jakością w laboratorium, na szkoleniu zapoznasz się z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i zasadniczymi zmianami jakie wprowadza.
24 cze
24 cze

Badania hałasu słyszalnego i drgań mechanicznych w środowisku pracy. Od przygotowania pomiarów do raportu z badań i oceny narażenia zawodowego.

Szkolenie dla osób rozpoczynających pracę w zakresie mierzenia hałasu i drgań mechanicznych w środowisku pracy, jak również chcących doskonalić nabyte już umiejętności.
25 cze

Obowiązki przemysłu wynikające z ustawy prawo wodne.

Szkolenie dla specjalistów ds. ochrony środowiska w przedsiębiorstwach, na którym dowiesz się m. in. jakie zgody wodnoprawne powinieneś uzyskać.
25 cze

Optymalizacja metody i rozwiązywania problemów w HPLC dla zaawansowanych

Szkolenie dla analityków wprowadzających techniki chromatograficzne do rutynowych analiz, chcących pogłębić wiedzę na temat metod HPLC.
25 cze

Badania wody do spożycia przez ludzi-monitoring gr A. Metody referencyjne.

Biorąc udział w szkoleniu poszerzysz i uzupełnisz wiedzę z obszaru badań monitoringu A, niezbędną do prawidłowej realizacji metodyk tych oznaczeń.
26 cze

Kalendarium specjalisty ochrony środowiska – co kiedy i do kogo? O czym należy pamiętać?

Szkolenie podsumowuje obowiązki wszystkich specjalistów ochrony środowiska w przedsiębiorstwach w formie kalendarium, tak aby o niczym nie zapomnieli i zawsze byli przygotowani na kontrolę WIOŚ.
26 cze

Ochrona środowiska przed hałasem – aspekty prawne i obowiązki prowadzących instalacje w zakresie pozwoleń i pomiarów.

Podczas szkolenia poznasz prawne i praktyczne aspekty ochrony przed hałasem przemysłowym oraz wymagania dotyczące decyzji środowiskowych, pozwoleń zintegrowanych, metodyk pomiarowych oraz obowiązków przedsiębiorców i laboratoriów akredytowanych.
26 cze

Monitoring mikrobiologiczny warunków środowiska w laboratorium i obszarów produkcyjnych

Dowiesz się jak przygotować i przeprowadzać monitoring mikrobiologiczny środowiska w swoim zakładzie.
26 cze

Wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 oraz PCA w zakresie metrologii- nadzór nad wyposażeniem pomiarowym, wzorcowania i sprawdzania, zapewnienie spójności pomiarowej w laboratorium.

Szkolenie dla pracowników laboratorium zajmujących się nadzorem nad wyposażeniem. Biorąc udział w szkoleniu uzyskasz niezbędną wiedzę z zakresu statystyki i metrologii, która pozwoli planować i realizować przedsięwzięcia z zakresu walidacji metod badawczych, sterowania jakością badań w laboratorium oraz nadzoru nad wyposażeniem pomiarowo-badawczym.
26 cze

Wybór, weryfikacja, walidacja i ocena niepewności fizykochemicznych metod badawczych zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02- ćwiczenia warsztatowe.

Biorąc udział w szkoleniu zapoznasz się z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie weryfikacji metod badawczych i oceny niepewności pomiaru.
26 cze

Jak przygotować się do wydania sprawozdania z badań w technice PCR i real-time PCR

Zajmujesz się techniką PCR oraz real-time PCR i wydajesz sprawozdania z badań? Sprawdź prawidłowo przygotować się do wydania sprawozdania.
27 cze

Bezpieczna praca w laboratorium badawczym- ocena ryzyka na czynnik chemiczny.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za bhp w laboratorium na szkoleniu dowiesz się jak zarządzać chemikaliami z uwzględnieniem ostatnich zmian w przepisach prawnych.
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!