Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

14 sty

Realizacja wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w codziennej pracy w laboratorium - najczęściej stwierdzane niezgodności.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za działalność techniczną w laboratorium, na szkoleniu dowiesz się jak nadzorować wyposażenie, ustalać terminy wzorcowań i sprawdzeń, zachowywać spójność pomiarową oraz jak zamawiać/ specyfikować wzorce, odczynniki, usługi wzorcowania oraz pozostałe usługi wsparcia.
16 sty

Potwierdzenie ważności wyników w laboratorium zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 - analiza trendów, karty kontrolne, interpretacja wyników programów PT/ILC (dokumenty DA-05 i DA-06)

Szkolenie dla pracowników laboratorium, na którym uzyskasz niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie potwierdzania ważności wyników zgodnie z norma PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
20 sty

Sprawozdawczość w ochronie środowiska i gospodarce odpadami - warsztaty.

Szkolenie szczegółowo omawia wszystkie sprawozdania i raporty wymagane prawem ochrony środowiska i ustawą o odpadach jakie przedsiębiorca musi złożyć, szczególnie w I kwartale roku za rok ubiegły. Szkolenie nauczy Cię w jaki sposób wyliczać opłaty, również jak sprawozdawać w BDO i KOBIZE.
22 sty

Świadectwa wzorcowania – zawartość, analiza i wykorzystanie w codziennej pracy laboratorium badawczego.

Świadectwo wzorcowania jest jednym z podstawowych dokumentów umożliwiających zachowanie spójności pomiarowej. Jeśli pracujesz w laboratorium badawczym na naszym szkoleniu dowiesz się więcej o zawartości i odpowiedniej interpretacji świadectw wzorcowania w codziennej pracy laboratoryjnej.
24 sty

Wymagania dotyczące pomiarów poziomu hałasu oraz dopuszczalne poziomy dźwięku w pomieszczeniach- obowiązujące od 2024-08-01.

Szkolenie dla osób wykonujących pomiary poziomu hałasu wewnątrz pomieszczeń, na którym poznasz m.in. sposoby wykonywania obliczeń wyników końcowych wraz z niepewnością.
24 sty

Analiza sensoryczna wody na podstawie obowiązujących norm.

Na szkoleniu dowiesz się m.in. jakie czynniki wpływają na wynik analizy sensorycznej, dzięki czemu będziesz poprawnie wykonywać badania i unikniesz powszechnych błędów.
28 sty

Audytowanie krok po kroku, czyli jak zostać kompetentnym audytorem systemu zarządzania w Laboratorium wg normy PN-EN ISO/IEC 17025: 2018-02. Kurs audytora wewnętrznego.

Szkolenie połączy przekazaną wiedzę teoretyczną z praktyczną realizacją auditów wewnętrznych działalności laboratoryjnej i da możliwość samodzielnego wykonywania zgodnych z wymaganiami normy i efektywnych auditów wewnętrznych.
28 sty

Statystyka w laboratorium - przygotowanie do walidacji i oceny niepewności oraz analizy wyników badań- dla początkujących

Szkolenie dla pracowników laboratoriów badawczych i wzorcujących, na którym zapoznasz się z podstawami metod statystycznych i nauczysz się stosować techniki statystyczne, dzięki czemu będziesz sprawnie dokonywać walidacji metod pomiarowych, sporządzać budżet niepewności i wyznaczać krzywe kalibracyjne.
31 sty

Zmiany w zakresie wymagań i zasad badań mikrobiologicznych w nowym wydaniu normy ISO 7218:2024

Szkolenie dla pracowników laboratorium mikrobiologicznego, na którym poznasz zasady organizacji i pracy (dobra praktyka laboratoryjna) oraz wytyczne normy PN-EN ISO 7218:2024.
31 sty

Zasady planowania i wykonania pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia 2025 rok.

Szkolenie dla pracowników laboratorium badawczego, w obszarze badania środowiska pracy lub laboratorium ubiegającego się o akredytację, na którym poznasz przepisy prawne dotyczące badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy oraz substancji i mieszanin chemicznych w środowisku pracy.
3 lut

BDO – krok po kroku – warsztaty komputerowe.

Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób, które rozpoczynają „przygodę” obsługą bazy BDO, oraz do osób, które mają jeszcze problemy i pragną ugruntować wiedzę, aby w przyszłości uniknąć błędów.
4 lut

Wybór, weryfikacja oraz walidacja metod klasycznych (metody wagowe, potencjometryczne, miareczkowanie, spektrofotometryczne. Potwierdzenie ważności wyników. Podstawowe wymagania oraz praktyczne zastosowanie.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za wybór wdrażanych metod klasycznych oraz przeprowadzenie weryfikacji/ walidacji metod klasycznych to szkolenie jest dla Ciebie.
6 lut

Parametry istotne w badaniach fizykochemicznych wody – mętność i barwa- Nowość.

Szkolenie dla pracowników laboratorium fizykochemicznego, na którym dowiesz się jak dobrać odpowiednią metodę badań wody i ścieków.
6 lut

Bezpieczna praca w laboratorium badawczym- ocena ryzyka a czynnik chemiczny.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za bhp w laboratorium na szkoleniu dowiesz się jak zarządzać chemikaliami z uwzględnieniem ostatnich zmian w przepisach prawnych.
7 lut

Pomiary natężenia oświetlenia elektrycznego na stanowiskach pracy z uwzględnieniem nowego wydania normy PN-EN 12464-1:2022-01.

Dzięki szkoleniu poznasz zasady szacowania niepewności dla przedmiotowych metod badawczych i uzupełnisz swoją wiedzę w zakresie zmian wprowadzonych w normach i aktach prawnych.
7 lut

Raportowanie do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji oraz generowanie wykazów opłatowych za korzystanie ze środowiska w zakresie powietrza za pomocą narzędzia dostępnego w systemie Krajowej bazy.

Szkolenie dla osób odpowiedzialnych za nadzór nad przestrzeganiem przepisów w zakresie ochrony środowiska, dzięki któremu poznasz obowiązki przedsiębiorców dotyczące raportowania do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji oraz sporządzania sprawozdania o zakresie korzystania ze Środowiska za pomocą narzędzia dostępnego w systemie Krajowej bazy.
12 lut

Podstawy metrologii w laboratorium.

Biorąc udział w szkoleniu poznasz podstawowe pojęcia metrologiczne oraz dowiesz się w jaki sposób interpretować świadectwa wzorcowania a świadectwa legalizacji.
13 lut

Przygotowanie próbek do badań klasycznych i instrumentalnych w zależności od rodzaju wykonywanych badań. Metody ekstrakcyjne, mineralizacja mokra i sucha w systemach otwartych i zamkniętych.

Podstawowym celem szkolenia jest przedstawienie praktycznego zastosowania metod przygotowania próbek wykorzystywanych w badaniach klasycznych oraz instrumentalnych.
13 lut

Praktyczne podejście do wyznaczania niepewności pomiaru ilościowych metod mikrobiologicznych w obszarze badań wody wg PN-ISO 29201:2022-02. Szkolenie z elementami warsztatów.

Szkolenie dla personelu laboratorium ,na którym zapoznasz się z wymaganiami normy PN-ISO 29201:2022-02 w zakresie oceny niepewności ilościowych metod mikrobiologicznych próbek wody.
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!