Kod rabatowy!

POBIERZ KOD RABATOWY

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy 100 zł zniżki w zimowej Promocji na wszystkie szkolenia 1-dniowe!

Tylko do 20.03.2021 r.

 Status szkolenia

SZKOLENIE on-line na żywo.

Więcej informacji

Dlaczego warto?
Wykonując badania w środowisku pracy powinieneś znać:
 • zasady dotyczące pobierania próbek w środowisku pracy,
 • wymagania dotyczące metod wykonywania badań zapylenia,
 • wymagania dotyczące wyposażenia pomiarowego stosowanego do badań,
 • przepisy prawa regulujące dopuszczalne wartości najwyższych stężeń czynników szkodliwych dla zdrowia oraz zasady oceny zgodności z wymaganiami
To szkolenie projektowaliśmy z myślą o:
 • Pracownikach laboratoriów akredytowanych w obszarze badania środowiska pracy i laboratoriów ubiegających się o akredytację w zakresie pobierania próbek powietrza w środowisku pracy i oznaczania stężeń poszczególnych frakcji pyłu.
Biorąc udział w szkoleniu:
 • Poznasz wymagania aktualnych przepisów prawa i Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2018 r. co ułatwi Ci i usprawni ich wdrażanie w swoim Laboratorium, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i lepiej przygotujesz Zespół do zmian.
 • Usystematyzujesz swoją wiedzę w zakresie metod pobierania próbek powietrza w środowisku pracy i oznaczania stężeń pyłu – frakcja wdychalna i pyłu – frakcja respirabilna oraz oceny narażenia, dzięki czemu wzbogacisz swój warsztat pracy oraz rozwiniesz swoją wiedzę.
 • Dowiesz się jak można oszacować niepewność  wyników badań i potwierdzić możliwość prawidłowej realizacji metod pobierania próbek i oznaczania stężeń pyłów, dzięki czemu usprawnisz swoje działania oraz unikniesz powszechnie popełnianych błędów.
 • Dowiesz się jak przedstawiać wyniki badań w sprawozdaniach, aby spełnić wymagania klienta i celu badania, wiedza ta przyczyni się do zwiększenia efektywności Twoich działań, a tym samym ułatwi codzienną pracę w laboratorium.
Program szkolenia
 • Aktualne wymagania przepisów prawa oraz Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2018 r. dotyczące czynników pyłowych w środowisku pracy.
 • Podstawowe pojęcia i definicje – podział pyłu na frakcje, głowice do pobierania poszczególnych frakcji.
 • Wymagania metodyczne dotyczące pobierania próbek powietrza oraz analizy wagowej i oznaczenia stężenia poszczególnych frakcji pyłów.
 • Wyposażenie pomiarowe: wzorcowanie i sprawdzanie przyrządów pomiarowych, przegląd świadectw wzorcowania, sprawdzanie aspiratorów, pomiar temperatury i ciśnienia powietrza.
 • Wyznaczanie niepewności metody oznaczania stężenia zapylenia czynników pyłowych – budżet niepewności etapu pobierania próbek oraz etapu analizy wagowej, sposób obliczenia.
 • Weryfikacja metod badawczych zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
 • Przedstawianie wyników badań i stwierdzenie zgodności z wartościami dopuszczalnymi.
 • Dyskusja, omówienie przykładów i indywidualnych problemów przedstawionych przez słuchaczy.
Nasz Ekspert

Ekspert i praktyk z zakresu pobierania próbek oraz badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia i uciążliwych w środowisku pracy. Posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu nowych metod i procedur badawczych, ich weryfikacji i walidacji oraz oceny niepewności. Auditor systemu zarządzania wg. normy PN-EN ISO/IEC 17025. 

Dofinansowanie - BUR

KARTA USŁUGI BUR

Więcej informacji o dofinansowaniu szkoleń w Bazie Usług Rozwojowych znajdziesz tutaj: Dofinansowania

 
Informacje organizacyjne

*ZWOLNIENIA SZKOLEŃ Z PODATKU VAT

Podstawy prawne: 
1. Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 29 lit. C Ustawy o VAT zwalnia się z podatku VAT szkolenia finansowane w całości ze środków publicznych

2. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. paragraf 3 ustęp 1 pkt. 14 zwalnia się z podatku VAT szkolenia finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych

Miejsce szkolenia ONLINE
Rozpoczęcie zajęć 03.03.2021 od godz. 09:00
Zakończenie zajęć do godz. 15:00
Czas trwania 8 h dydaktycznych
Ilosć dni szkolenia 1
Cena szkolenia pierwszej osoby netto: 490,00 zł brutto: 602,70 zł
Cena szkolenia drugiej i kolejnej osoby netto: 390,00 zł brutto: 479,70 zł

Odliczanie do daty zakończenia rezerwacji

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Szczegóły szkolenia

Kategoria szkolenia: Akademia środowiska pracy i BHP
Numer szkolenia: 21/03/L/ON1/GJ
Zaczyna się:03/03/2021
Kończy się:03/03/2021
Lokalizacja:ONLINE