Formularz kontaktu

Zainteresowany ofertą naszych usług szkoleniowo-doradczych? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!

3 kwi

Metody referencyjne w badaniach ścieków – CHZT, BZTn i zawiesiny.

Biorąc udział w szkoleniu poszerzysz i uzupełnisz wiedzę z obszaru spektometrii, metod elektrochemicznych i wagowych niezbędną do prawidłowej realizacji metodyki oznaczania CHZT, BZTn i zawiesin.
4 kwi

Optymalizacja metody i rozwiązywania problemów w HPLC dla zaawansowanych

Szkolenie dla analityków wprowadzających techniki chromatograficzne do rutynowych analiz, chcących pogłębić wiedzę na temat metod HPLC.
4 kwi

Szybkie metody reakcji na problemy jakościowe w laboratorium – działania korygujące, ryzyko i szanse, odstępstwa i badania niezgodne z wymaganiami według normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Warsztaty.

Jeśli jesteś odpowiedzialny za system zarządzania jakością w laboratorium, na szkoleniu zapoznasz się z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i zasadniczymi zmianami jakie wprowadza.
28 maj

Zastosowanie chromatografii cieczowej sprzężonej ze spektrometrią mas w badaniach pozostałości substancji szkodliwych w żywności i paszach.

Szkolenie skierowane do osób pracujących z w wysokosprawną chromatografią cieczową (HPLC), mających wykształcenie przyrodnicze (tzn. absolwentów Politechnik, wydziałów chemicznych, biologicznych, ochrony środowiska, farmacji, technologii żywienia itp.) pragnących pogłębić wiedzę z zakresu spektrometrii mas i chromatografii cieczowej sprzężonej ze spektrometrią mas.
5 kwi

Analiza danych uzyskanych podczas monitorowania ważności wyniku vs wyniki z walidacji

Szkolenie ma na celu wskazanie uczestnikom możliwości wielokierunkowego i skutecznego wykorzystania procesu monitorowania ważności wyników do wspierania innych obszarów działalności laboratoryjnej.
8 kwi

Odpowiedzialność karna - sankcje za naruszenie przepisów środowiskowych, a kontrole WIOŚ. Postępowania administracyjne.

WIOŚ zapowiedział się z kontrolą w Twojej firmie? Dowiedz się na szkoleniu, kiedy podmiot korzystający ze środowiska narusza przepisy prawne, jakie dokumenty musisz przygotować i na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę, aby po zakończonej kontroli WIOŚ „otrzymać laurkę”, a nie kare. Przygotuj się do kontroli efektywnie.
9 kwi

Transgraniczne przemieszczanie odpadów (TPO) w roku 2024. Nowe obowiązki i rejestracja w systemie SENT.

Szkolenie skierowane do podmiotów zainteresowanych międzynarodowym przemieszczaniem odpadów i firm realizujących międzynarodowe transporty odpadów. Uczestnicy zdobędą wiedzę jak prowadzić legalną działalność w obszarze transgranicznego przemieszczania odpadów.
9 kwi

Pomiary natężenia oświetlenia elektrycznego na stanowiskach pracy z uwzględnieniem nowego wydania normy PN-EN 12464-1:2022-01.

Dzięki szkoleniu poznasz zasady szacowania niepewności dla przedmiotowych metod badawczych i uzupełnisz swoją wiedzę w zakresie zmian wprowadzonych w normach i aktach prawnych.
10 kwi

Audytowanie obszaru technicznego w laboratorium analitycznym wg wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025: 2018-02- warsztaty.

Szkolenie dwudniowe, realizowane w dniach 10 i 12.04.2024 r. Szkolenie dla osób, które chcą zostać audytorem technicznym lub odpowiadają za tworzenie programów audytów wewnętrznych.
10 kwi

Analiza sensoryczna wody na podstawie obowiązujących norm.

Na szkoleniu dowiesz się m.in. jakie czynniki wpływają na wynik analizy sensorycznej, dzięki czemu będziesz poprawnie wykonywać badania i unikniesz powszechnych błędów.
17 kwi

Warsztaty pomiarów okresowych. Aspekty prawne i techniczne pomiarów emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Na Warsztatach Pomiarów Okresowych dowiesz się o wymaganiach pomiarowych dla różnych instalacji, a szczególnie: spalarni odpadów, cementowni, przemysłu chemicznego, energetyki i innych.
12 kwi

Praktyczne podejście do wyznaczanie niepewności pomiaru ilościowych metod mikrobiologicznych w obszarze badań wody wg PN-ISO 29201:2022-02. Szkolenie z elementami warsztatów.

Szkolenie dla personelu laboratorium ,na którym zapoznasz się z wymaganiami normy PN-ISO 29201:2022-02 w zakresie oceny niepewności ilościowych metod mikrobiologicznych próbek wody.
17 kwi

Pakiet Fit for 55: zmiany w przepisach o systemie handlu emisjami EU ETS, system handlu emisjami ETS2 oraz mechanizm CBAM.

Poznasz szczegółowe zmiany w przepisach wprowadzonych w ramach pakietu legislacyjnego „Fit for 55”, funkcjonowanie EU ETS w okresie 2026-2030, z perspektywą do roku 2035, mechanizmy CEBAM i ETS2.
17 kwi

Raportowanie ESG i taksonomia. Obowiązki dla specjalistów ochrony środowiska w firmach.

Raportowanie ESG dla ochrony środowiska w praktyce. Obowiązek raportowania ESG będzie dotyczył każdej polskiej firmy. To tylko kwestia czasu. Na ten moment proces ten może wydawać się skomplikowany. Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie szkolenie...
17 kwi

Gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie od A do Z.

Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom wytwarzającym odpady, zbierających odpady, przetwarzających odpady oraz wszystkich zarejestrowanych w BDO. Dla osób zajmujących się gospodarką odpadami w przedsiębiorstwach.
17 kwi

Carbon footprint - Obliczanie śladu węglowego - warsztaty.

Szkolenie dla osób pracujących w różnych branżach, przed którymi stoją wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem oraz przygotowujących projekty, w których jednym z wymaganych elementów jest analiza śladu węglowego.
15 kwi

Pobieranie, przygotowanie i badanie próbek odpadów- praktyczne podejście do wymagań zawartych w dokumencie sektorowym PCA- DAB-11.

Podczas szkolenia dowiesz się jakie wymagania należy spełnić podczas realizacji procesów związanych z przygotowaniem, badaniami i pobieraniem próbek odpadów w oparciu o normę akredytacyjną dokumenty PCA, przepisy prawa oraz normy i procedury przedmiotowe oraz poznasz szczegółowe informacje jakie zostały przedstawione w dokumencie sektorowym DAB-11”Akredytacja laboratoriów badawczych wykonujących pobieranie próbek i badania odpadów.”
15 kwi

Doskonalenie dokumentacji systemowej w laboratorium, czyli jak ograniczyć zakres dokumentacji, aby była jasna i czytelna dla personelu.

Jeśli jesteś osobą realizującą działania laboratorium po ukończeniu szkolenia dowiesz się jakie są wymagania dotyczące dokumentacji zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
16 kwi
h. 09:00

Program Rozwoju Zawodowego - Specjalista ds. walidacji i oceny niepewności Poziom II

Uzyskasz kompletną wiedzę niezbędną do prawidłowego planowania, realizowania i weryfikowania takich procesów laboratoryjnych jak walidacja/weryfikacja metod badawczych, ocena niepewności pomiaru czy potwierdzenie ważności wyników. Kompleksowe szkolenie obejmujące 3 poziomy zaawansowania. Czas trwania: 8 dni (łącznie 64 h dydaktyczne).
Formularz kontaktu

Zainteresowany szkoleniem wewnętrznym? Wyślij wiadomość, na pewno odpowiemy!