Bezpieczeństwo cybernetyczne w laboratorium | Rozmowa z ... #49

Bezpieczeństwo cybernetyczne w laboratorium

Obecnie w przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się hasła: bezpieczeństwo cybernetyczne, ochrona sieci informatycznych, atak cybernetyczny, cyberprzestępca, cyberhigiena jednak czy tak naprawdę wiemy co się pod nimi kryje? Jak ustrzec się przed wyciekiem maili, dokumentów, atakiem cybernetycznym w Twoim laboratorium?

W dzisiejszej rozmowie nasz Ekspert - Pan Jacek Witt opowie o zasadach zachowania  bezpieczeństwa cybernetycznego w laboratorium.

Przed Państwem czterdziesty dziewiąty odcinek naszego cyklu Rozmowa z..., w której biorą udział Eksperci w branży laboratoryjnej i w ochronie środowiska.

Cykl ten nazwaliśmy: „Rozmowa z...”

CE2 Centrum Edukacji od 2003 roku współpracuje z ponad trzystoma Ekspertami, stąd też idea aby przybliżyć Państwu ich sylwetki i porozmawiać jednocześnie o sprawach, które szczególnie teraz są ważne w branży. Sprawozdawczość w zakresie ochrony środowiska

W czterdziestym dziewiątym odcinku gościem Magdaleny Dziewa jest Jacek Witt. Ekspert z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego. Konsultant, audytor, menedżer i przedsiębiorca. Od 1998 r. prowadzi firmę MERIDIAN Konsorcjum Doradcze, która zajmuje się wdrażaniem i utrzymywaniem systemów zarządzania jakością oraz bezpieczeństwem i cyberbezpieczeństwem, w tym: ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001/RODO, HACCP/ISO 22000, ISO 27001/ISO 20000/ITIL, IFS/BRC, AQAP oraz WSK.

Słuchając wywiadu dowiesz się:

  • Co kryje się pod pojęciem „cyberbezpieczeństwo”?
  • Jakie zasoby laboratoriów padają najczęściej ofiarą ataków cybernetycznych?
  • Czy cyberataki są rzadkością? Czy można paść ofiarą takiego ataku i nie być tego świadomym?
  • Czy małe laboratoria są bardziej narażone na zagrożenie niż duże laboratoria działające w ramach instytucji badawczych?
  • O czym najczęściej zapominamy przy zabezpieczaniu laboratorium?
  • Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu i czego nauczą się uczestnicy? Bezpieczeństw cybernetyczne

Na szkolenie, które zaplanowaliśmy w dniu 25 maja 2023 r. zapraszamy pracowników i kierowników laboratoriów chcących zwiększyć świadomość dotyczącą bezpieczeństwa informacji. Na szkoleniu zostaną omówione realne zagrożenia cyberatakiem w przestrzeni publicznej, w życiu firmowym oraz sposoby jak się przed nimi bronić. Otrzymają Państwo praktyczną wiedzę, którą nasz Ekspert zgromadził m.in. podczas audytów wewnętrznych. Więcej informacji na temat szkolenia znajdziecie Państwo tutaj Bezpieczeństwo cybernetyczne 

Szkolenia laboratorium

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z naszym Ekspertem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

Całość rozmowy znajdziesz na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=9LRybzl4J7M

Sprawdź nasze Social Media:

 Facebook Centrum Edukacji  Youtube Centrum Edukacji

 Sprawozdawczość w zakresie Ochrony Środowiska


Masz pytania? Zadzwoń. Chętnie udzielimy odpowiedzi.  

Szukaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera!