Archiwum szkoleń

Numer szkolenia: LW1/MZ1/02/20
Kategorie szkoleń, Laboratorium, szkolenie czterodniowe, Szkolenia jednodniowe


Doskonalenie wymagań dotyczących procesu badawczego w laboratorium chemicznym. - Warszawa, luty


Opis szkolenia:

Celem szkolenia jest przedstawienie możliwości doskonalenia procesu badawczego w  działalności Laboratorium w zmienionych i  poszerzonych wymaganiach normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.  Szkolenie łączące wiedzę teoretyczną z praktycznymi przykładami rozwiązań, ukierunkowane na rozwiązanie potencjalnych problemów przy doskonaleniu wymagań normy oraz wdrażaniu zmienionych dokumentów odniesienia. W szkoleniu zostaną wykorzystane doświadczenia zebrane w trakcie wdrażania nowej normy i auditowania obszaru badawczego w laboratoriach.

To szkolenie projektowaliśmy z myślą o:

 • pracownikach laboratorium (kierownikach, specjalistach ds. technicznych, laborantach, pracownikach technicznych, personelu odpowiedzialnego za proces badawczy w laboratorium),
 • auditorach wewnętrznych obszaru związanego z procesem badawczym,
 • wszystkich zainteresowanych tematyką.

Biorąc udział w szkoleniu:

 • Pogłębisz wiedzę i znajomość wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 dotyczącą przeglądu zapytań ofert i umów, metod badawczych, pobierania próbek, postępowania z obiektami do badań, zapisów technicznych, oceny niepewności pomiaru, potwierdzenia ważności wyników, raportowania wyników, skarg, prac niezgodnych z wymaganiami, nadzorowania danych i zarządzania informacją.
 • Dowiesz się jak praktycznie realizować wymagania  nowej normy, jak je doskonalić  i  na co zwrócić uwagę w realizacji procesu badawczego, aby uniknąć błędów.
 • Uzyskasz informacje o praktycznym podejściu do stwierdzenia zgodności, zasady podejmowania decyzji i podejmowanie decyzji o zgodności/niezgodności wyników zgodnie z wymaganiami. ISO/IEC Guide 98-4 i nowego wydania ILAG G8:2019.

Program szkolenia:

 • Rozpoczęcie szkolenia godz. 09:00
  • Wymagania normy dotyczącą przeglądu zapytań ofert i umów, metod badawczych, pobierania próbek, postępowania z obiektami do badań, zapisów technicznych, oceny niepewności pomiaru, potwierdzenia ważności wyników, raportowania wyników, skarg, prac niezgodnych z wymaganiami, nadzorowania danych i zarządzania informacją.
  • Praktyczna realizacja wymagań dotycząca procesu badawczego.
  • Doskonalenie wdrażanych wymagań dotyczących procesu  badawczego z wykorzystaniem wyników auditów wewnętrznych,  ocen zewnętrznych, przeglądów zarządzania.
 • Zakończenie szkolenia godz. 16:00

Nasz Ekspert:

Wykształcenie

wyższe chemiczne

Obszarspecjalizacji

Ekspert w zakresie wdrażania i doskonalenia systemu zarządzania w laboratorium badawczym wg wymagań normy ISO 17025

Doświadczeniezawodowe

Praktyk - ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w laboratorium, od 15 lat kierownik
 i kierownik ds. jakości Laboratorium akredytowanego badającego wodę i ścieki. Auditor.

Doświadczenie w prowadzeniu tego typu usług

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, co pozwala na przedstawienie materiału szkoleniowego w sposób jasny, zrozumiały i praktyczny. 

Cena obejmuje

Cena obejmuje: Wykłady, dyskusję w gronie ekspertów, materiały szkoleniowe, świadectwo uczestnictwa w szkoleniu, serwis kawowy i obiad w trakcie spotkania.

Informacja o rabacie

Rabat dla drugiej i kolejnej osoby z tej samej firmy na to samo szkolenie - 50 zł.

Informacje organizacyjne

Miejsce szkolenia: Warszawa
Rozpoczęcie zajęć: 26.02.2020 od godz. 09:00
Zakończenie zajęć: od godz. 16:00
Czas trwania: 8
Ilość dni szkolenia: 1
Cena szkolenia
pierwszej osoby:
netto: 550,00 zł brutto: 676,50 zł
Cena szkolenia drugiej
i kolejnej osoby:
netto: 500,00 zł brutto: 615,00 zł
*ZWOLNIENIA SZKOLEŃ Z PODATKU VAT

Podstawy prawne:

1. Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 29 lit. C Ustawy o VAT zwalnia się z podatku VAT szkolenia finansowane w całości ze środków publicznych

2. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. paragraf 3 ustęp 1 pkt. 14 zwalnia się z podatku VAT szkolenia finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych


 
 

OK

OK